Новини

Японський банк Mizuho звинувачують у фінансових махінаціях на біржі

Вкладники біржі MT.Gox подали колективний позов до суду на фінансову установу Mizuho, ​​провайдера послуг біржі. Банк звинувачують в фінансових махінаціях.

Як повідомляють обізнані джерела, справу буде розглянуто в американському суді. В позові йдеться про те, що в результаті неправомірних дій  фінансової установи, вкладники зазнали великих грошових втрат.  Як стверджують позивачі, банк приховав від них реальну інформацію про несприятливу  ситуацію на біржі з приводу зняття коштів перед тим, як та збанкрутувала.

Проблеми на біржі почалися 3 роки тому. При цьому, клієнти зверталися до фінансової установи з метою вивести кошти, однак отримували відмову. Банк посилався на технічні неполадки і збої в системі, в той час як він був обізнаний про реальний стан справ на біржі. Також банк продовжував приймати кошти від клієнтів і вносити їх на електронні гаманці.

MT.Gox стала банкрутом в 2014 року, її керівництво повідомило про хакерську атаку і розкрадання електронних грошей. Але згідно розслідування, яке було проведено незалежними експертами, гроші пропали задовго до визнання підприємства банкрутом.

Після банкрутства біржі, банк став першим відповідачем у даній справі про фінансові махінації. Також позов був поданий проти самої біржі і її керівництва.

Представники Mizuho заперечують свою провину і причетність до краху MT.Gox.

Mizuho – одна з найбільших приватних фінансових установ Японії, була створена в 1897 р. Клієнтами банку є понад 26 млн. вкладників і 90 тисяч компаній.

MT.Gox – біржа, яка проводила операції між електронними грошима Bitcoin і національними валютами. Послуги компаніі користувались попитом, однак 2 роки тому  біржа збанкрутувала.

Джерело: ubr.ua

  •