Як зростання виробництва електрокарів вплине на попит нафти

Експерти міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings передрікають, що через політику в сфері екології, з обізнаністю і відповідальністю населення планети, в зв’язку зі зростаючим попитом на автомобілі з електродвигунами, з намірами великих автовиробників відмовитися від виробництва авто з традиційними моторами загрожує затребуваності нафти.

За прогнозами експертів, продажі електрокарів в період 2025 року становитимуть близько 10 мільйонів одиниць транспорту, а в період 2040 року – 250 мільйонів авто.

Навіть за умови сценарію, що виробництво електрокарів буде не таким стрімким, але при обставинах, що витрати виробництва порівнянні з витратами на виготовлення традиційних авто, бажання користувачів в зв’язку з вигодою використання електротранспорту все одно буде на боці інноваційних машин. Крім цього, в ряді світових країн вже розроблена державна програма підтримки «обміну» старих авто на електромобілі.

Аналітики констатують, що на світових дорогах в період 2040 року 50% транспорту займуть автомобілі з електродвигунами.

Правда, що представники агентства Fitch нагадують, що такий варіант може і не стати базовим через нюанси сегмента розвитку ринку електромашин.

Такий прогноз віщує зміни для нафтового ринку, точніше для попиту на нафту, тобто ціни на нафту стануть волатильними, а може навіть трохи нижчими.

Цікаво знати, що великі гравці нафтопереробного ринку вже вживають заходів щодо диверсифікації в природний газ, або в сегмент альтернативної енергетики.

Раніше ми повідомляли, що представники автоконцерну Fiat Chrysler Automobiles заявили про сьоме масштабне відкликання автомобілів.

Читайте також: АМКУ дозволив «Агрохолдинг« Зоря »придбання агрокомпаній

  •  

Напишіть коментар