Новини

Як закрити бізнес і не залишитися боржником: ВРУ перегляне процедуру ліквідації ФОП

На цьому тижні Верховна Рада розгляне законопроект №5633 про захист прав і законних інтересів суб’єктів малого і середнього бізнесу, ініціатором якого виступили представники «Радикальної партії». Суть законодавчої ініціативи полягає в наданні українським громадянам додаткового часу терміном на три місяці для ліквідації недіючих ФОП. Нагадаємо, що, згідно з поправками, внесеними в українську систему оподаткування напередодні, з 1 січня 2017 року кожна ФОП має сплачувати щомісячний податковий збір у фонд державного соціального страхування. Свого роду правова колізія даного нововведення полягає в тому, що навіть при нульових показниках прибутку підприємець зобов’язаний заплатити вищевказаний податок, мінімальний розмір якого становить понад 700 гривень на місяць.

При врахуванні того, що протягом останнього тижня 2016-го року своє існування припинило понад 11 тисяч ФОП, члени політичної партії запропонували продовжити період ліквідації до кінця березня нинішнього року. У такому випадку, представники вітчизняного бізнесу зможуть уникнути необхідності сплачувати необґрунтований податок, нав’язаний державою.

Згідно з текстом проекту Закону, у тому випадку, якщо платник податку подав заяву про припинення підприємницької діяльності до 1 квітня 2017-го року, і таким платником не отримано дохід (прибуток) протягом 1 кварталу 2017-го року, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування єдиного внеску за вказаний період.

Читайте також: Бізнес – заручник безжальної політики фіскалів

  •  

Напишіть коментар