Новини

Як український Мінюст рейдерству протистоїть

Міністерство юстиції України ініціювало кілька нововведень, які, на їхнє переконання, повинні будуть припинити будь-які спроби рейдерських захоплень в Україні. Також у профільному відомстві пообіцяли посилити кримінальну відповідальність за рейдерські захоплення, запевняючи, що при першому ж ув’язненні рейдерів, бажаючих повторити процедуру, не знайдеться.

Про це повідомляється на сайті міністерства юстиції України, посилаючись на слова і заяви першого заступника міністра юстиції Наталії Севастьянової та заступник міністра Павла Мороза під час їхніх виступів на прес-конференції.

Список ініційованих нововведень:

  1. У першу чергу, йдеться про повернення свідоцтва на право власності на об’єкт нерухомості. «Власник майна може звернутися до державного реєстратора і отримати на паперовому бланку свідоцтво про своє право власності. У реєстрі паралельно буде відмічено і внесено номер цього свідоцтва. Після цього ніяких дій без надання цього свідоцтва реєстратору зробити буде неможливо “, – пояснив Павло Мороз, заступник міністра юстиції України Павло Мороз.
  2. Друга новація стосується обмеження прав реєстраторів: йдеться про звуження принципу екстериторіальності при реєстрації. При реєстрації нерухомості нотаріуси, як і інші реєстратори, проводитимуть реєстраційні дії у межах тієї області, де розташоване майно. До меж області звузять і право реєстраторів міняти керівника або учасників компанії. При цьому реєструвати бізнес можна буде, як і завжди, у будь-якому куточку країни.
  3. Третя новація стосується ускладнення процесу відкриття нового розділу в реєстрі. За словами заступника міністра, це не дозволить нечистим на руку реєстраторам перереєстровувати майно на інших власників (як відомо, для цього потрібна нова глава у реєстрі нерухомості).
  4. І четверте  – у вересні запускається новий сервіс, який передбачає смс-повідомлення про будь-реєстраційних зміни у списку бізнесу або нерухомості.

Читайте також: «Занимайтесь профилактикой рейдерства еще на стадии вхождения в проект, потому что лечение может и не спасти»

  •