Інфографіка

Як Україна відреагувала на інформацію про заборону російських інтернет-ресурсів?

Весь тиждень вітчизняні ЗМІ обговорюють резонансне рішення українського уряду щодо блокування російських сайтів і соціальних мереж. Більшість провайдерів і операторів стільникового зв’язку вже приступили до виконання вищевказаної директиви, правда, це зовсім не означає, що жителі України на завжди можуть забути про доступ до звичних інтернет-ресурсів.

У мережі активно поширюється інформація про можливі шляхи обходу державного блокування, особливою популярністю серед яких користується додаток VPN – технології, що дозволяють забезпечити одне або кілька мережних з’єднань поверх іншої мережі.

Вчора ввечері, 20-го травня, українська преса підхопила інформацію про те, що за використання VPN та інших подібних додатків українців почнуть штрафувати. Сума адміністративного штрафу, за версією ЗМІ, складе від 1500 до 4000 тисяч гривень.

Варто звернути увагу, що джерело такої інформації ніхто не відоме, а матеріали, на які посилалися більшість ресурсів новин, виявилися підробленими. Штраф як інструмент покарання за порушення Указу Президента про блокування російських сайтів і справді передбачений, але стосується він українських провайдерів, а не звичайних користувачів. Його розмір для компаній може скласти від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – повідомляють представники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

Але тим часом напруга серед українців зростає, а рейтинги правлячої партії пропорційно падають.

 

Згідно з результатами дослідження УНІАН, близько 65% населення України не підтримує такої ініціативи держави.

 

Читайте також: Українські провайдери приступили до виконання указу про блокування російських сайтів

  •  

Напишіть коментар