LDaily&Live.Love

“Я хочу пройти Ironman. Я поставив собі це завдання і воно мене мотивує” 

Успішний бізнесмен-фінансист західного зразка, президент Інвестиційної Групи “УНІВЕР”, активний громадський діяч та спортсмен Тарас Козак в ексклюзивному інтерв’ю спеціально для

Він представник нової бізнес-еліти західного зразка, відкритої до нових створень та усього світу. “Коли країни взаємодіють, інвестують одна в одну, – впевнений Тарас Козак, – вони збагачуються, коли замикаються на собі – бідніють”. Таких ліберальних економістів в Україні стає дедалі більше. Зміни їм, звичайно, даються нелегко, бо “Гідра, з якою вони борються, сильна та неліберальна”, а народ у своїй більшості – темний та недовірливий. Проте здаватися, кидати все, їхати до благополучного “закордону” не в характері керівника “УНІВЕРу”. І він долає свій багаторічний марафон з тією ж завзятістю, як і ранкові 10 кілометрів. Це складно, проте труднощі лише підбадьорюють.

Бізнес

: Тарасе, розкажіть про свою бізнесову діяльність сьогодні.

Т. Козак: Я займаюся інвестиціями і фінансами. Мої компанії (Інвестиційна Група “УНІВЕР”) працюють на українському фондовому ринку. Останні місяці ми займаємося тестуванням легального шляху в інвестуванні в іноземні активи, який відкрився в липні цього року після ухвалення Національним Банком положення про електронні ліцензії. Вже десятки українців змогли вкласти гроші в цінні папери, нерухомість або покласти кошти на рахунок в іноземний банк. Один з напрямів діяльності “УНІВЕРу” – це допомога українцям купляти цінні папери за кордоном. Наприклад, ви можете отримати невиличку частку в Facebook чи Apple. Погодьтесь, це приємно.

: Кажуть, що в Україні немає ринку цінних паперів, правильно?

Т. Козак: Так, розвинутого сучасного українського фондового ринку немає, але ми наполегливо працюємо над тим, щоб він з’явився. Наша система нагляду за ринком не захищає інвестора, хоча він – найцінніше. Саме бізнесмен, інвестуючи власні кошти, створює робочі місця, потім сплачує податки до бюджету. Це вже не той «крутелик» з 90-х, який щось вкрав. Сучасний бізнесмен – це людина, яка щось створила.

: Скільки років вашій компанії?

Т. Козак: Компанія “УНІВЕР” була заснована у 1995 році в Росії. Я ще за радянських часів поступив у МГУ (Московський державний університет ім. М.В.Ломоносова), тому свою справу почав у цій країні. У 2005-му Інвестиційна Група “УНІВЕР” почала свій український шлях. У 2010-му я вийшов з акціонерів російського “УНІВЕРу” і став займатися тільки українським проектом, якому на сьогодні виповнилося вже 12 років. Так, це немалий строк, але слід пам’ятати, що ми працюємо на фінансовому ринку, який в Україні залишається доволі незатребуваним.

Спортивна історія

: Тарасе, як Ви прийшли до того, що потрібно бігати марафони?

Т. Козак: Рушійними силами цього досягнення і всієї моєї спортивної історії в цілому стала суспільна зміна цінностей та здорове почуття заздрості.

Бізнесмени вже перестають, як це було модно у 90-х, мірятися тим, в кого дорожчий годинник чи червоніший піджак. Супутниці з модельною зовнішністю, блискучі мерседеси, дорогі ресторани – це все перестало бути предметом заздрощів. Сьогодні бізнесмени стають більш подібними до своїх західних колег. І стара філософія  “купи-продай, вкради-сховайся” зникла, на зміну їй прийшов новітній бізнесмен – креативний, націлений на створення

Не випадково, що інтереси цієї верстви населення теж змінилися. Сучасним трендом став спорт. Тобто після роботи модно піти не в паб, а в спортзал. Більш того, сьогодні бізнесмени стали виходити з камерних спортзалів на вулиці, де вони займаються бігом, плаванням, регбі.

Щодо мене, то займатися спортом мене спонукнула звістка про те, що двоє моїх однокурсників з МДУ пройшли дистанцію Ironman. Це мене одночасно збентежило і зачепило. Змагання Ironman – це неабияке випробування. Спочатку спортсмену потрібно проплисти 3 800 м, потім проїхати 180 км на велоспеді і після цього ще й пробігти 42 км. І все це в один день, без зупинок на відпочинок. Ці цифри здаються космічними, але той факт, що це дуже-дуже складно і став основним каталізатором для мене. Я тренуюся вже 2 роки, тому сподіваюся, що наступного року в мене буде шанс отримати цей титул. А наблизитися до мрії мені допомагає Клуб LIVE.LOVE, саме за його програмою я пробіг свій перший повний марафон у Відні.

LIVE.LOVE не ставить за мету просто  бігати, там кажуть, що за два місяці ти пробіжиш, наприклад, 10 км чи марафон. Тобто є певний проміжок часу і конкретна мета. Така постановка завдання дуже впливово діє на бізнесменів, які звикли жити проектами.

: Тренер контролює режим, навантаження?

Т. Козак: Звісно, але головне – самого себе тримати в ритмі, дотримуватися раціону, режиму дня, вчасно лягати спати, тому що вставати мусиш рано, о шостій ранку. Проте о дев’ятій, пробігши свої 10 км, почуваєш себе пречудово і готовий плідно попрацювати в офісі.

Модель S&B

: Чому Вас вчить спорт , можливо, з’явилися риси характеру, яких не було?

Т. Козак: Спорт і бізнес схожі – обидва ці зайняття виховують силу волі. Спортсмену треба пробігти певну дистанцію і він біжить навіть, коли ладен впасти. Те ж саме і в бізнесі. Не всі проекти йдуть гладко, можна кинути, опустити руки і закрити проект. У такі моменти неймовірно важливо проявити силу волі та довести справу до кінця. Ще один позитивний момент полягає в тому, що спорт робить людину більш організованою. Дотримання розпорядку згодом переходить у звичку, а це позитивно впливає не тільки на самопочуття та зовнішній вигляд, а й на ведення бізнесу.

: А чи стали Ви завдяки LIVE.LOVE більш популярним, чи долучає участь у проекті зацікавлених людей до вашої громадської діяльності?

Т. Козак: Громадська діяльність буває різною, моя, наприклад, пов’язана з фінансами та інвестиціями. Я є координатором громадянської платформи “Нова країна”, займаюся пенсійною, фінансовою, податковою реформами, виступаю співавтором кількох законопроектів. Це вузькоспеціальна галузь, тому я не розраховую на її популяризацію. Соціальний фактор я не виключаю, регулярно ділюся постами на Фейсбуці і цікавість до моєї персони дещо зросла, проте казати, що від цього якось виграли громадські проекти ще зарано. Взагалі фінансова грамотність українців дуже низька. Це я можу стверджувати, бо часто читаю лекції за цим профілем.

Європейці більш досвідчені в цьому плані, ніж ми. Вони прекрасно розуміють природу податків, знають, що це їхнє майбутнє благополуччя. Ми ж, пригадуючи сумне минуле нашої країни, генетично продовжуємо сприймати податки як суцільне зло. Боїмося їх, намагаємося всюди схитрувати, заплатити менше, а потім, звісно, скаржимося.

Підбиваючи підсумки

: Іноземні інвестори придивляються до України?

Т. Козак: Ні, це не зовсім так, радше – навпаки. Все більше активних українців виїжджають за кордон – до Польщі, Словаччини, Німеччини, Португалії, Італії. Баланс негативний, люди емігрують. Залишаються або пасивні, або старенькі. І тих, і інших треба годувати. Пенсії маленькі, соціальна допомога смішна. Держава тільки на словах бореться з корупцією та створює інвестиційний клімат. А між тим кожне, так зване, маски-шоу від СБУ чи податкової міліції виганяє з країни тисячі бізнесменів, які створять нові бізнеси вже закордоном. Дивно, що силовики продовжують хизуватися цим.

“Україна – клітка для інвесторів і грошей, а моя діяльність полягає в тому, щоб цю клітку зламати та відкрити українцям можливість користуватися сучасними фінансовими послугами, робити фінансові операції по всьому світу, страхуватися в іноземних компаніях та інше”

: А Ви б хотіли жити та будувати бізнес в іншій країні?

Т. Козак: Я жив за кордоном, проте Україна для мене є найкращою країною для життя. Не хочу галасувати, що я патріот та рвати на собі вишиванку. Зараз нею прикривають власні політичні амбіції, навіть злочини, а слово “патріотизм” часто вживають доволі невлучно. Дуже мало стало справжніх патріотів. Вчинки говорять краще за слова.

  •  

Напишіть коментар