Новини

Всесвітній банк звинувачується у фінансуванні Африки через офшори на суму $ 3,4 млрд.

Всесвітній банк звинувачується у фінансуванні Африки через офшори на суму $ 3,4 млрд.Велике підприємство Oxfam, яке є некомерційною організацією і активно бореться з бідністю в Африці, на днях виступило зі звинуваченнями на адресу Світового банку. Підприємство заявило, що фінансова установа видавала кредити підприємствам з Африки, які використовують офшори.

Як повідомляють обізнані джерела, 85% вкладень фінансової установи були передані підприємствам, які здійснювали свою діяльність за допомогою офшорів, а діяльність самих підприємств викликала підозру у контролюючих органів. Oxfam заявила, що компаніям було перераховано приблизно $ 3,4 млрд.

Також представники Oxfam підкреслили, що банк, вкладаючи гроші в такі організації, забирає у держави можливість отримати законне джерело доходу.

Захисники фінансової установи на це відповіли, що не завжди використання офшорів протизаконно, наприклад, як багато підприємств реєструються в офшорах, щоб не платити подвійну податкову ставку. Аналітики відзначають, що законне використання офшорів не призводить до погіршення економічної ситуації, навпаки це може привести до мобілізації капіталу і до залучення інвестицій.

Світовий скандал з офшорами, який виник на фоні  наданих фактів журналістами з більш ніж 100 популярних світових видань,  привів до великих наслідків. Сьогодні багато країн продовжують перевіряти інформацію, виходячи з опублікованих даних.

Джерело: gazeta.ru

  •