Новини

Вкладники Facebook подали на компанію колективний позов до суду

Вкладники Facebook подали на компанію колективний позов до судуВкладники Facebook звернулися до суду з колективним позовом до компанії, для того, щоб не допустити випуску нових акцій. За інформацією обізнаних джерел, позивачі вважають, що випуск нових паперів категорії C призведе до зростання впливу гендиректора соціальної мережі Марка Цукерберга, і збільшення  сфер контролю над акціонерами.

За відомостями джерел, підприємство планує випустити папери категорії C, які не мають права голосу, будуть випускатися 2 акції категорії C на кожну акцію, що  голосує – класу A або B, якою розпоряджаються вкладники. На біржі дані акції будуть торгуватися під новим символом. У Facebook зазначають, що такі перетворення підуть на користь всьому підприємству.

Однак вкладники говорять про те, що таким чином Цукерберг хоче збільшити сферу контролю над підприємством. Вкладники порівнюють випуск паперів класу С з виплатою Цукербергу гранту в мільярди доларів за те, що він нічого не зробить. Також звинувачується комітет ради директорів компанії, який, на їхню думку,  не зважив всі «за» і «проти» перед тим, як затверджувати цей план.

Нещодавно в засобах масової інформації розповідалось про те, що генеральний директор Facebook – Марк Цукерберг віддасть 99% своїх акцій на благодійність. Тоді ж на нього посипалися звинувачення в тому, що насправді продаж 99% – це не благодійність, а черговий спосіб великої компанії піти від сплати податків. Причиною таких звинувачень стало те, що Цукерберг створив не благодійний неприбутковий фонд, а компанію з обмеженою відповідальністю. Журналісти стверджували, що таким способом гроші лише «переходять з однієї кишені в іншу».

Джерело: rns.online

  •