Новини

Вітроелектростанція Ахметова отримала пільговий «зелений» тариф

Приморська вітроелектростанція групи «ДТЕК» Ріната Ахметова отримала пільговий тариф продуковану електроенергію. Він діятиме більше десяти років.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКП), встановила тариф на відпуск електроенергії для ТОВ «Приморська вітроелектростанція (ВЕС)», яку будує група «ДТЕК» Ріната Ахметова. Йдеться про першу чергу вітроустановок потужністю 26,8 МВт, електроенергію з них закуповуватимуть за тарифом у 108 євро за МВт-год, і діятиме він до 1 січня 2030 року.

Також НКРЕКП встановила «зелений» тариф в розмірі 150,3 євро за МВт-год до 1 січня 2030 року для сонячних електростанцій: ТОВ «Санбілд» (СЕС «Афанасієвка» на 20,46 МВт в Снігурівському районі Миколаївської області), та ряду менших СЕС потужністю 3-6 МВТ.

«Зелені» тарифи в Україні запровадили у 2009 році, вони полягають у тому, що держава гарантує закупку у вітросонячних станцій електроенергію за ціною, зафіксованою в євро, та значно більшою, ніж у традиційних виробників. «Батьками» цього тарифу вважаються брати Клюєви, які почали першими будувати великі сонячні станції на півдні України та пролобіювали відповідне законодавство.

Тим часом, Рада звільнила від оподаткування ввезення обладнання для вітроелектростанцій, через що бюджет недоотримає до 10 млрд. грн. А ДТЕК почав будівництво Нікопольської сонячної електростанції в Дніпропетровській області. Після запуску в експлуатацію, вона увійде до трійки найбільших сонячних станцій Європи.

Водночас Європейський банк реконструкції і розвитку згортає фінансування проектів сонячної енергетики та вітроенергетики в Україні. В банку стурбовані тим, що в країні нічого не робиться для переходу від «зеленого» тарифу до більш раціональних методів підтримки розвитку альтернативної енергетики.

Читайте також: Вітроферма в 100-мегаватт з’явиться на Азові

Слідкуйте за нашим телеграм каналом: https://t.me/ldaily

  •  

Напишіть коментар