Новини

Верховний суд Ізраїлю заблокував угоду енергетичних компаній про розробку запасів газу

Верховний суд Ізраїлю заблокував угоду енергетичних компаній про розробку запасів газуДнями Верховний суд Ізраїлю заблокував угоду уряду країни з енергетичними компаніями про розробку та експорті морських запасів газу. Угода була визнана неконституційною через пункт з податкових питань.

Згідно з цим пунктом, підприємства Noble Energy і Delek Group зобов’язувалися виплачувати фіксовані податки протягом десяти років. Таке рішення керівництво компаній назвало необхідною умовою для стабільної роботи і припливу інвестицій. Однак суд зазначив, що положення угоди, що забороняє зміну її змісту на термін в 10 років, є протизаконним.

Відповідно до вердикту суду, дану угоду призупинено на 1 рік, і за цей час сторонам необхідно буде внести в договір всі необхідні зміни.

Уряд  Ізраїлю прокоментував  дане рішення суду. Міністр енергетики Ізраїлю Ювал Стейніц висловив невдоволення цим рішенням, зазначивши, що воно негативно відіб’ється на енергетиці країни. Також розкритикував даний вердикт прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху, який був одним з ініціаторів проекту з розробки запасів газу. Він зазначив, що таке рішення суддів може поставити під загрозу розвиток газових запасів Ізраїлю.

Noble Energy Inc. – американське нафтовидобувне підприємство, яке було засноване в 1932 р. Компанія здійснює свою діяльність в США, Китаї, Еквадорі, в західній Африці.

Delek Group – ізраїльська компанія, яка була заснована в 1951 р., спеціалізується на розробці і видобутку газу.

Джерело: rns.online

  •