Аналітика

Варіанти для інвестицій-2017: як змусити гроші працювати на себе?

У що вкласти гроші? Що з ними робити і куди бігти? Час від часу це питання турбує всіх людей, які досягли певного рівня достатку. Звичайно, завжди можна знайти банк більш надійний або, врешті-решт, – сейф побільше, і забути про проблему. Але як бути тим, кому просто мати заощадження – мало?

Про те, як змусити власні гроші працювати на Вас, і у що краще інвестувати в 2017 році поговоримо сьогодні: у щотижневій аналітиці від Lawyers Daily.

Вивчивши сучасні тенденції на ринку і експертні думки ряду фінансових аналітиків, ми отримали наступні результати.

На першому місці – інвестиції в гроші.

Йдеться, звичайно ж, про валюту і валютні депозити зокрема. Як би парадоксально це не звучало, але, відповідно до прогнозів експертів (у тому числі – в галузі банківської справи), сьогодні валютний ринок в Україні став більш прогнозованим. Навіть осінні коливання, викликані дестабілізацією політичної ситуації в країні, або ж мінливість ринку через націоналізацію «ПриватБанку» були досить короткочасними. Таким чином, з достатньою впевненістю можна припустити, що за підсумками поточного року, курс долар-гривня буде на рівні не вище 30 гривень. І тому дохід 2-3 гривні за рік буде дуже маленьким на ста доларах. Тому банківські депозити були і залишаються головними об’єктами для інвестування.

Приваблива альтернатива зберігання грошей під подушкою номер 2 – це інвестиційні фонди

В Україні цей сегмент фінансового ринку знаходиться в стадії розвитку. Але при цьому існує достатня кількість фондів, які залучають гроші фізосіб і виплачують дохід.

Як правило, українці купують інвестиційні сертифікати відкритих та інтервальних інвестиційних фондів. Сертифікати відкритих інвестиційних фондів можна купити і продати в будь-який день. По суті вони близькі до звичайних депозитів. Сертифікати інтервальних фондів можна продати в обумовлений час, і вони більш схожі на строкові депозити.

Дохід за інвестиційними сертифікатами, як правило, значно вищий доходу за депозитом, не дивлячись на ризики: за підсумками 2016 року, інвестиційні фонди принесли своїм акціонерам дохід на рівні 40%.

Читайте також: Підсумки 2016: бізнес-досягнення року

  •  

Напишіть коментар