Новини

В Україні закрила виробництво тютюнова фабрика British American Tobacco

Тютюнова фабрика “В.А.Т.-Прилуки”, яка входить до міжнародної групи компаній British American Tobacco, закрила виробництво.

Про це йдеться в листі фінансового директора компанії Тараса Павлуся.

Також відомо, що з цієї ж причини просять повернути 25 мільйонів акцизних марок і повернути 505 мільйонів гривень, які за них сплатили.

Фабрика виробляла більше десяти марок популярних сигарет, серед яких Kent, Rothmans, Pall Mall, Vogue, Dunhill, Lucky Strike, Capri і “Прилуки”. Продукцію продавали не тільки в Україні, а й виробляли експорт до Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, Азербайджану, Болгарії, Казахстан і мережі Duty Free найбільших аеропортів світу.

Дану ситуацію з сарказмом прокоментував у своєму блозі політолог Юрій Романенко:

“Бравісимо! Мінус 16, 1 ярдів гривень податків. Сподіваюся, що всі інші табачники-іноземці зроблять теж саме. Мінус 48 млрд гривень податків тоді, що не отримає держава-монстр. У всіх сенсах користь. Держава-монстр отримає менше податків, народ стане здоровішим, адже палити стане дорожче. Менше часу на куріння, більше часу на роздуми чому, щоб ми не будували виходить КПРС. Одні вигоди. Браво!”

Нагадаємо, що минулого тижня відбулася прес-конференція, де зібралися представники всіх тютюнових фабрик в Україні. Там вони заявили, що новий законопроект №1049 від “Слуги народу” і зазначені в ньому податки просто знищують їх бізнес. Згідно з документом, виробники тютюну на території України зобов’язані продавати сигарети оптовим компаніям за ціною, яка не вище 80% від максимальної роздрібної ціни. Таку поправку до закону вніс народний депутат Олександр Дубинський.

На прес-конференції представники сказали, що будуть звертатися до влади з проханнями і поясненнями, чому такі зміни зашкодять не тільки тютюнового бізнесу, але і всієї стані. Вони склали докладні звіти і аналізи, на основі яких зробили прогнози. Згідно з ними Українська економіка втратить десятки мільярдів доларів прибутку. Звичайно ж, це за умови, що компанії зовсім припинять своє виробництво, оскільки дані податки просто не дають їм можливості заробляти.

Читайте також: British American Tobacco переносить з України центральний офіс регіону

Слідкуйте за нашим телеграм каналом: https://t.me/ldaily

  •  

Напишіть коментар