Новини

В Україні проведуть аудит вугільних підприємств

Президент України Володимир Зеленський наголошує на необхідності створення Національної програми справедливої трансформації вугільних регіонів, яка передбачатиме перекваліфікацію та нові робочі місця для шахтарів, вирішення питання доступу до освіти для дітей гірників, а також налагодження сервісів у шахтарських містах.

Виступаючи на Всеукраїнській нараді працівників вугільної галузі України, Зеленський зазначив, що ключова цінність – це люди, а тому реформа вугільних регіонів має бути справедливою.

За словами президента, такі зміни – тривалі, й впродовж цього часу країна потребуватиме вугілля. Але поступово держава має створити соціально-економічні можливості для розвитку вугільних регіонів.

“Для цього Міністерством розвитку громад і територій буде розроблена Національна програма справедливої трансформації вугільних регіонів. Її головний принцип такий: жодна шахта не може бути закрита чи ліквідована, поки люди не отримають нової роботи – безпечної та з гідною оплатою. Спочатку – нові робочі місця для цих людей, і тільки потім починаємо говорити про інше”, – заявив Зеленський.

Також реалізація програми має вирішити проблему доступу до освіти для дітей шахтарів – шляхом створення стипендіального фонду.

Під час наради Зеленський підтримав пропозицію представників галузі щодо створення Державного комітету з вугільної промисловості.

Президент наголосив, що міністр інфраструктури має приділити окрему увагу ремонту доріг у невеликих шахтарських населених пунктах.

Також Зеленський поставив завдання найближчим часом здійснити повний фінансовий та кадровий аудит державних вугільних підприємств, а також створити Координаційний центр з трансформації вугледобувної галузі.

Читайте також: Компанія Ахметова почала возити вугілля з Колумбії

Слідкуйте за нашим телеграм каналом: https://t.me/ldaily

  •  

Напишіть коментар