Новини

В Україні можуть безкоштовно виділити землю під будівництво Hyperloop

В Україні можуть безкоштовно виділити землю під будівництво транспортної системи Hyperloop. При цьому надавати прямі інвестиції з бюджету на реалізацію проекту поки не планують. Про це розповів голова Комітету ВРУ з питань транспорту Ярослав Дубневич.

“Держава повинна підтримати проект в частині науки – це в першу чергу. Друге – це повинні бути визначені напрямки щодо безкоштовного виділення землі під такі проекти, надавати пільги із земельних виплат, можливості залучення кредитного ресурсу. В цьому напрямку держава повинна бути партнером. Гроші в проект готовий вкласти інноваційний бізнес за умови, що будуть чіткі правила роботи в державі “, – говорить він.

За словами народного депутата, на повномасштабну реалізацію проекту в Україні необхідно не менше 10 років.

“Він не буде впроваджений за рік або два, але в найближче десятиліття він точно з’явиться в Україні. Це буде залежати, як підключиться науковий потенціал, як напрацьовуватимуться в Дніпрі пілотні проекти”, – говорить Ярослав Дубневич.

Нагадуємо, що на початку цього року завершився перший етап реалізації тестової ділянки Hyperloop. Так, згідно з результатами науково-технологічного дослідження Національної академії наук України, проект є перспективним для країни.

Тепер учасники проекту повинні перейти до пошуку інвестицій, партнерів і безпосередньо будівництва тестової ділянки труби в Дніпрі.

До проекту вже приєдналися Національна академія наук України, Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова, Укроборонпром, UNIT.City, Каховський завод електрозварювального устаткування, “Інтерпайп”, КП “Агентство розвитку Дніпра”, Український інститут майбутнього, Платформа розвитку інновацій.

Читайте також: В Україні впроваджують Hyperloóp

Слідкуйте за нашим телеграм каналом: https://t.me/ldaily

  •  

Напишіть коментар