Інтерв'ю Уроки для бізнесу

Український бізнес – емоційний, а має бути – раціональний. Думки вголос

Lawyers Daily продовжує опитування представників українських бізнес-кіл, збираючи їхні думки про те, як будуються і розвиваються бізнес-процеси в Україні.

Сьогодні пропонуємо короткий аналіз національного бізнесу і бачення проблем зсередини від експерта ринку доставки.

L.D.: Скажіть, що, на ваш погляд, в українському бізнесі є найскладнішим і як подібні складнощі вирішуються?

Співрозмовник: Найскладнішим в українському бізнесі є управління в умовах нестабільної економіко-політичної ситуації в країні, яка безпосередньо впливає на платоспроможність населення, його переваги і вимоги до продуктів і послуг, які виробляє підприємство.

Рішення доводиться приймати оперативно, при цьому постійно треба тримати «руку на пульсі» і бути  глибоко зануреним у бізнес-процесів, а також постійно знаходитись у тісному контакті зі своїми клієнтами.

L.D.: Як, на вашу думку, будуються бізнес-процеси в Україні, чи є труднощі, як їх «обійти» і якими мають  бути запобіжні заходи?

Співрозмовник: Бізнес-процеси безпосередньо залежать від галузі, в якій знаходиться компанія, але у будь-якому випадку, запорукою успіху є чітке планування всіх основних показників ефективності компанії, з урахуванням всіх зовнішніх і внутрішніх ризиків, що, безумовно, дає можливість в короткостроковій перспективі обійти всі “тонкі” моменти.

L.D.: Чи є принципові відмінності у веденні бізнесу в Україні та Європі? Що приваблює в нашій країні, а що відштовхує? Що порадити іноземному інвестору, який придивляється до України?

Співрозмовник: Принциповою відмінністю можу назвати той факт, що український бізнес у більшості будується на емоційних рішеннях, а європейський – на чітких розрахунках, цифрах і ризик-менеджменті. Безумовно, іноземному інвесторові потрібно зрозуміти психологію місцевого підприємництва, але не відходити від позиції детального аналізу ринку, галузі, в якій планується реалізація проекту.

Також обов’язково слід звернути увагу на макроекономічні тенденції, які можуть досить сильно відкорегувати поточні плани.

L.D.: Як українські компанії захищають свої активи? Чи ведеться робота щодо стратегічного захисту активів будь-якої компанії?

Співрозмовник: Запорукою успіху вважаю побудову стратегічної безпеки в компанії, яка включає в себе постійний контроль над підписанням договорів, фундаментальний супровід угод купівлі-продажу, чітке виконання контрактних зобов’язань.

Далі буде…

  •  

Напишіть коментар