Новини

Україна вичерпала цілий ряд експортних квот на продукти сільського господарства

На кінець вересня поточного року українські експортери використовували обсяги тарифних квот на 100% для безмитного експорту на ринки ЄС на цілий ряд українських товарів.

«Кращим підтвердженням того, що угода про ЗВТ між Україною і ЄС працює, є постійне збільшення обсягів вітчизняного аграрного і харчового експорту на ринки країн ЄС. Уже традиційно українські експортери на 100% заповнили тарифні квоти на український мед, солод і пшеничну клейковину, оброблені томати, виноградний і яблучний сік, пшеницю, кукурудзу, вершкове масло», – підкреслила заступник міністра аграрної політики і продовольства України Ольга Трофімцева.

За її словами, також використані додаткові торгові преференції, які були отримані в 2017 році, на кукурудзу, пшеницю м’яку, мед і оброблені томати.

Більш ніж на 85% використані обсяги тарифних квот на український крохмаль, на 99,4% закриті квоти по обробленому крохмалю, м’ясо птиці закрило квоти на три чверті, яйця і альбуміни – на 53,7%, часник – 61,2%.

Однак цілий ряд квот залишається невибраний. Зокрема залишаються невичерпаними України імпортні тарифні квоти ЄС на цукровий сиропи – 2 тисячі тонн, гриби – 500 тонн, оброблену продукцію з масла – 250 тонн та інші.

Читайте також: Аграрії із Одещини отримали фінансову підтримку

 

  •  

Напишіть коментар