Новини

У Швеції приступили до тестування цифрової крони

Банк Швеції приступив до тестування цифрової версії крони. E-крона стане альтернативою готівки і буде орієнтована на здійснення платежів через мобільний додаток.

«Банк Швеції розглядає можливість випуску цифрової валюти в додаток до готівки і оцінює її роль у вирішенні завдання зі створення безпечної та ефективної платіжної системи», – повідомили у відомстві.

Пілотний проєкт реалізується спільно з консалтинговою фірмою Accenture і триватиме до лютого 2021. У рамках нього змоделюють закрите середовище, всередині якого банк буде вивчати, як користувачі будуть взаємодіяти з е-кроною, побудованої на базі технології розподіленого реєстру (блокчейн).

Користувачі зможуть зберігати електронну крону в цифровому гаманці, здійснювати платежі, розміщувати депозити і виводити її через мобільний додаток. Розраховуватися можна буде за допомогою переносних гаджетів, наприклад, смарт-годинників, і банківськими картками.

Відзначається, що Швеція вже кілька років лідирує серед країн, яка практично відмовилися від використання готівкових коштів. Їх частка становить лише 20% від усіх торгових операцій.

Читайте також: У Новій Зеландії схвалили виплату зарплат в криптовалютах

Слідкуйте за нашим телеграм каналом: https://t.me/ldaily

  •  

Напишіть коментар