Новини

У правлінні саудівської нафтової компанії вперше з’явиться жінка

Saudi Aramco, провідна світова нафтова компанія, заявила, що в неділю вона призначила нових членів правління, серед яких є жінка, що є важливою віхою в модернізації Саудівської Аравії та її нафтової промисловості, де мало жінок-керівників.

Дане переформатування було продиктоване необхідністю введення в компанії загальновизнаних міжнародних практик, які включають в себе присутність в складі керівників компанії як чоловіків, так і жінок. Уряд Саудівської Аравії планує розмістити близько 5 відсотків акцій Aramco під час першого публічного розміщення (IPO) – найбільшого в світі – пізніше в цьому році або на початку 2019 року.

В офіційній заяві компанії Saudi Aramco також говориться, що міністр фінансів Саудівської Аравії Мохаммед аль-Джадаан і міністр економіки і планування Мохаммед аль-Тувайрі були призначені членами ради директорів.

До них приєдналася Лінн Лаверті Ельсенханс, колишній голова, президент і головний виконавчий директор нафтопереробного заводу Sunoco Inc з 2008 по 2012 рік.

Серед інших нових членів також є Пітер Келлі, колишній президент і генеральний директор Chevron Phillips Chemical Co LP, і Ендрю Ліверіс, директор DowDuPont Inc, і генеральний директор Dow Chemical Company. Призначення Ліверіс вступає в силу з 1 липня, відзначили в Aramco.

Варто підкреслити, що тільки деякі саудівські жінки призначаються в правління великих саудівських компаній, але дана тенденція поступово змінюється в консервативному королівстві, де жінки перебувають в системі опіки чоловіків, яка в багатьох випадках обмежує їх можливості в плані працевлаштування.

У минулому році Саудівська фондова біржа призначила Сару Аль-Сухаймі в якості голови. Вона була першою жінкою, яка очолила велику державну фінансову установу в королівстві.

Читайте також: Total придбає велике французьке комунальне підприємство

  •  

Напишіть коментар