Новини

У новому році частина ФОП опиниться в тіні: чому працювати відкрито стало не вигідно?

З кінця 2016-го року в Україні спостерігається сплеск негативної активності серед підприємців. Йдеться про масову ліквідацію ФОП, пов’язану з нововведеннями системи оподаткування в Україні. Таким чином, згідно з чинним законодавством, починаючи з 1-го січня цього року, кожна фізособа-підприємець зобов’язується здійснювати щомісячний внесок до фонду державного соціального страхування, не залежно від того, чи приносить прибуток підприємницька діяльність ФОП.

Мінімальна сума такого внеску складає 700 гривень на місяць. Це означає, що навіть при негативних показниках доходу або повній бездіяльності підприємець змушений сплатити вищезгаданий податок. Для багатьох ФОП таке нововведення в рамках національної податкової системи виявилося занадто болючим, тому в останні місяці минулого року кількість суб’єктів бізнесу в Україні значно зменшилася.

Як зазначають аналітики, бажання держави збільшити обсяг податкових надходжень до державного бюджету справило декілька ефектів одночасно. По-перше, це викликало хвилю ліквідації недіючих ФОП, які, уникаючи необхідності сплачувати податок, припинили своє юридичне існування. Таким чином, на даний момент органи державної служби мають відносно достовірну картину поточного стану бізнес-середовища в Україні. З іншого боку, така законодавча ініціатива стала загрозою для представників дрібного бізнесу. Частина підприємців перейшли в тінь, що не є добре для розвитку країни.

Читайте також: Податкова реформа 2017: скільки заплатять українські автомобілісти в цьому році?

  •  

Напишіть коментар