LDaily&Live.Love

«У LIVE.LOVE мені імпонує системний підхід. Сюди ходять з конкретною метою. Моя, наприклад, пробігти марафон! »

Власник групи компаній “Сатурн” Олександр Павловський про інноваційні напрями у веденні бізнесу, сьогодення і майбутнє української економіки, а також про те, чому хаб LIVE.LOVE є кращим за будь-який фітнес клуб, в ексклюзивному інтерв’ю для LDaily 

Всебічно розвинена особистість і щаслива людина, після розмови з якою довго не залишає відчуття легкості. А все тому, що Олександр Павловський живе, будує бізнес, пише картини (виставка його картин пройшла у Spivakovska ART: EGO) і навіть займається спортом в абсолютній гармонії із собою. Але це не заважає йому стежити за трендами світового бізнесу. Наприклад, Олександр переконаний, що майбутнє за альтернативною енергетикою, саме тому він сміливо взявся розвивати новий, сонячний, напрям у своїй компанії. Здається, для нього не існує поняття “не вийде”, є тільки – “потрібно докласти зусиль”: зайнятися бігом, подолати 21,5 км, потім – 42 км. “А після марафону, я б хотів зайнятися плаванням і переплисти Босфор, з’єднати собою два континенти”. І дійсно, немає причин сумніватися в тому, що і марафон, і Босфор будуть підкорені.

Бізнес

: Олександре, розкажіть про напрями діяльності Вашої групи компаній.

О. Павловський: Я – засновник групи компаній “Сатурн”, яка поєднує в собі кілька напрямків діяльності, в тому ж числі інжиніринг у сфері протипожежного захисту, систем відеоспостереження, систем контролю доступом, інших технічних засобів безпеки, комплексні системи безпеки (фізична охорона, послуги охоронців), дистриб’юція. Після закінчення університету в 2012 році у Берліні і отримання ступеня MBA, я захопився сонячною енергетикою, яка стала найновішим напрямом мого консорціуму.

Але преш ніж зайнятися енергетикою, ми провели велике дослідження і проаналізували різні напрями, пов’язані з виробництвом альтернативної енергії. Сонячна виявилася найбільш підходящою з цього списку, тому що вона – доступна, близька нам як інженерам і не вимагає установки складного дорогого устаткування, як, наприклад, вітряні млини.

Чому сонячна енергетика?

: Альтернативна енергетика – новий для нашої країни напрям, а тому пов’язаний з багатьма ризиками, дорожнечею і відсутністю чітких перспектив. Хіба ні?

О. Павловський: Ви маєте рацію щодо ризиків, їх досить багато. Але і вхід на цей ринок дешевим не назвеш. Саме тому тут мало хто працює із власним капіталом, в основній масі –за рахунок інвесторів, позикового капіталу. Держава також здійснює підтримку цього напрямку. Зокрема законом прописаний “зелений тариф” до 2030 року. Це робить інвестування прозорим, зі зрозумілим терміном окупності та поверненням вкладених грошей у цьому секторі.

: Так все ж, чим Вас приваблює цей ринок?

О. Павловський: У першу чергу, тим, що він дає чисту енергію. Я взагалі за те, щоб Україна якнайшвидше перейшла в економіку 4.0, а не залишалася у вугільній або нафтовій, адже це майбутнє наших дітей.

: А хто ще в Україні, крім Вашої компанії, розвиває сонячну енергетику?

О. Павловський: Імена називати не стану, але таких компаній більше десяти, вони успішно розвиваються, і я переконаний, що їхня кількість зростатиме.

Розширення «за інтересами»

: Як Ваша компанія пережила кризу 2013-2014 років?

О. Павловський: Насправді наша компанія пережила не тільки цю криза, тому до 2013-го була вже загартованою. У важкі роки ми виживали за рахунок диверсифікації наших послуг, якщо б ми займалися одним видом діяльності, то не втрималися б на плаву. Наша політика полягає не в укрупненні штату, а в розширенні партнерських зв’язків. Ми об’єднуємо зацікавлені компанії, тим самим мінімізуючи свої витрати. Я вважаю, що нерозумно набирати великий штат у наш час і чекати, коли до вас зайдуть нові клієнти.

: Чи згодні Ви з твердженням, що 2016 рік став для української економіки проривним?

О. Павловський: Судячи з останніх даних, зростання української економіки становить 2%-3%, але давайте не будемо забувати про велике падіння у 50%, яке ми пережили у 2013. Зараз Україна є однією з найбідніших країн світу з найменшим ВВП на душу населення … при цьому збільшення показників на пару відсотків – просто смішні цифри.

Говорити про економічний прорив в Україні ще рано. Ми, як ракета, знаходимося на старті, але, скільки ми на ньому простоїмо і коли злетимо, – невідомо

Спортивна історія

: Олександре, з чого почалася Ваша історія в LIVE.LOVE?

О. Павловський: В першу чергу – це турбота про здоров’я, адже я насправді все життя займаюся спортом. У LIVE.LOVE мені дуже імпонує системний підхід і високий професіоналізм тренерів, який не зустрінеш у інших фітнес-клубах Києва. У хабі неймовірно позитивна атмосфера, а головне, що всі люди займаються там з конкретною метою. Моя, наприклад, пробігти марафон! (посміхається)

: Звідки Ви дізналися про LIVE.LOVE?

О. Павловський: LIVE.LOVE орієнтований на певне коло людей, інформація в якому поширюється досить швидко. Спочатку ти бачиш фотографії своїх знайомих у стрічці Facebook, потім чуєш історії у спільних компаніях … так мало-помалу формується особиста потреба приєднатися до проекту. Дуже багато моїх друзів потрапили до лав LIVE.LOVE, і вони дуже класні.

LIVE.LOVE – це найкраща з усіх нині існуючих програм для досягнення великих результатів у бігу та плаванні. Хтось скаже, що можна найняти особистого тренера, але час у в хабі – це не просто тренування, а ще й класне ком’юніті

Модель S&B

: Чи позначаються регулярні спортивні тренування на веденні бізнесу?

О. Павловський: Біг дуже добре освіжає голову. У сучасному світі багато інформації, яка щодня заповнює нашу свідомість, як технічний білий шум. Тому спорт для мене став своєрідною медитацією. Дуже часто я повертаюся з пробіжки вже з готовим бізнес-рішенням, над яким безуспішно розмірковував в офісі.

: Чи хотіли б Ви жити і розвивати бізнес в іншій країні?

О. Павловський: Я хочу розвивати бізнес в Україні. Моя мета – зробити свої компанії глобальним гравцем, щоб була можливість не тільки імпортувати, а й експортувати. Тим більше, працюючи з іноземними компаніями, я знаю, що конкуренція там жорсткіша, ніж в Україні. І “поставити на ноги” свою справу за кордоном набагато важче, ніж здається.

: Скільки років, на Вашу думку, має пройти, щоб Україна змогла стояти в одному ряду з європейськими країнами за рівнем життя та станом розвитку бізнесу?

О. Павловський: Важко сказати, я вважаю за краще жити тут і зараз. Однак змін не буде доти, доки держава не створить комфортні умови для бізнесменів, при яких вони не будуть тікати з країни і вивозити звідси гроші, а залишатимуться і створюватимуть власне майбутнє на батьківщині. Зараз багато чого робиться повністю навпаки.

У підсумку

: Які, на Ваше особисте переконання, кроки мають бути першочерговими для покращення системи державного управління?

О. Павловський: Я був у політиці і зарікся туди заходити знову. Не вірю, що можна швидко все змінити: Україна повинна пройти якийсь еволюційний шлях, насититися досвідом інших країн, завести «гарні партнерські відносини» і, звичайно ж, змінити покоління, у якого будуть нові ідеали, цінності та нові лідери.

  •  

Напишіть коментар