Аналітика

У гонці за «штучним інтелектом»

Такі світові гіганти як Google, IBM, Yahoo, Intel, Apple і Salesforce стали учасниками гонки за інноваційними технологіями і розробками в сегменті штучного інтелекту, жорстко конкурують в полюванні за придбанням приватних компаній, що використовують алгоритми штучного інтелекту.

До них приєдналися компанії-єдинороги, такі як Uber, SpaceX, які давно зацікавлені даною тематикою і стають новими учасниками.

Цікаво знати, що в період з 2012 року було придбано понад 250 приватних компаній, що працюють в напрямку штучного інтелекту в різних вертикалях, причому 37 придбань відбуваються тільки в першому кварталі 2017 року, другий квартал демонструє зниження кількості придбаних компаній – 23 угоди.

Компанія Google є найактивнішим і в той же час агресивним покупцем стартапів сегмента штучного інтелекту, а в період з 2012 року стала власником 12 компаній.

Нагадаємо, що в 2013 році Google почав глибоке навчання і запуск нейронної мережі DNNresearch з відділу комп’ютерних наук в Університеті Торонто. Повідомляється, що це придбання допомогло Google зробити великі поновлення для своєї функції пошуку зображень.

У 2014 році Google придбав британську компанію DeepMind Technologies за 600 мільйонів доларів, яка розробила нейронну мережу,  вміє навіть грати в ігри схожим чином, як і людина. Нещодавно зафіксували перемогу DeepMind від Google над чемпіоном світу в настільній грі Go.

Не так давно на прес-конференції глава Google Сундар Пічаї зазначив, що за штучним інтелектом майбутнє.

Apple також не відстає, в минулому році компанія купила Vocal IQ для обробки мови, і Emotient, систему, яка вчиться і розуміє емоції споживачів.

Apple нарощує свою діяльність зі злиттів і поглинань, і займає друге місце в загальній складності з 8 придбаннями. Нещодавно компанія придбала дані Lattice Data в Каліфорнії за 200 мільйонів доларів США і на базі Тель-Авіва RealFace вартістю 2 мільйони доларів.

Intel, Microsoft і Facebook дружно займають третє місце. Intel придбала 3 стартапу тільки в 2016 році: Itseez, Nervana Systems і Movidius, в той час як Facebook нещодавно придбав технологію Masquerade Technologies і швейцарську компанію Zurich Eye. Нещодавно Microsoft придбала Genee і інтерактивний запуск AI Maluuba.

На графіку нижче показані операції злиття і поглинань корпорацій, які скоїли 2 або більше придбання з 2012 року.

Примітка*. Точні дати придбання Apple Novauris і Amazon Orbeus невідомі. Вони відзначені зірочкою, щоб вказати приблизну дату придбання.

Примітка*. Динаміка поглинань. Вказано поквартально у відповідні роки.

  •  

Напишіть коментар