Новини

У Британії потерпілі отримають право на відновлювальне правосуддяте

vosstanovitelnoe_pravosyudieБританський Мін’юст планує законодавчо закріпити право всіх потерпілих мати доступ до відновного правосуддя. Британські депутати пояснили свою ініціативу бажанням вдосконалити кримінальне правосуддя.

Як пише Law Gazette, відновне правосуддя зараз використовується лише у тих справах, де йдеться про домашнє насильство, а ця тема, як стверджують багато юристів та адвокатів, вкрай сумнівна. Депутати британського парламенту говорять, що правоохоронці, які мають відношення до таких справ, повинні бути добре обізнані про ризики для вразливих місць в подібних випадках.

Як це працює?

Таке правосуддя  ще називають реституційним. Це процес, під час якого людина, яка вчинила злочин, а також і потерпілий, знаходяться у взаємодії, щоб максимально відшкодувати збиток, який був заподіяний у підсумку вчиненого правопорушення.

Автори такої ініціативи розповіли, як повинен відбуватися процес. Це – проведення спільних зустрічей потерпілих і правопорушників. Форма зустрічі може бути будь-яка – відеозв’язок, організація зборів в одному місці тих людей, які постраждали від типових злочинів, або зустрічі злочинців, які виявилися засудженими за однією статтею.

Також у рамках процесів відновного правосуддя може бути призначений експерт, який є посередником між жертвою і злочинцем. Або ж роль такого експерта можуть виконувати волонтерські групи, які будуть організовувати зустрічі з засудженими за дрібні правопорушення.

Наприклад, йдеться у повідомленні Law Gazette, вкрай важливо, щоб жертви бачили, наскільки швидко правосуддя реагує на справи і зв’язується зі злочинцями. Відповідно до “Кодексу потерпілих”, який був представлений у Британії минулого року, всі жертви будуть отримувати інформацію про те, як вони можуть брати участь у відновному правосудді “.

До речі, Мін’юст Великої Британії позитивно оцінив цю пропозицію і пообіцяв ретельно її вивчити.

Читайте також: Американським юристам-стажерам майже узаконили недоплату

  •