Новини

У 2016 році українські бізнесмени оформили понад 50 тисяч сертифікатів на вільний доступ на ринок ЄС

У Міністерстві економічного розвитку та торгівлі підбили підсумки функціонування режиму вільної торгівлі України з Європейським Союзом, який набув чинності 1 січня 2016 року. Олексій Рожков, начальник  управління співпраці з ЄС в Мінекономіки констатував певне зростання торгівлі між Україною та Європою за цей період.

«На даний момент  Європейський Союз є єдиним значущим торговельним партнером для України. Тому підбиваючи підсумки 2016 року, можу повідомити, що ми спостерігаємо зростання приблизно на 7% експорту товарів з нашої країни до ЄС, 4% зростання товарообігу, а також збільшення імпорту з Євросоюзу до України на 10%. Для нас це дуже важливо, тому що 85% імпорту з Європи – це засоби виробництва, за рахунок яких ми можемо працювати», – заявив у  ексклюзивному коментарі для Lawyers Daily Олексій Рожков.

Також за даними Державної фіскальної служби у 2016 році українські бізнесмени оформили більше ніж 52 тисячі сертифікатів з перевезення товару EUR.1, що допускає вільний доступ на ринок Європи.

«На сьогодні 115 українських експортерів отримали статус уповноваженого економічного експортера. У поточному році ми плануємо ввести поняття «уповноваженого економічного оператора», що надасть більше можливостей нашим бізнесменам. Цей статус вже запропонований депутатському корпусу, і є відповідний законопроект», – повідомив Рожков.

Як вже повідомляв Lawyers Daily Томаш Фіала, генеральний директор компанії Dragon Capital, у потомному році долар зміцнить свої позиції на світовому ринку, на відміну від гривні, яка поступово їх втрачатиме.

Читайте також: 10 найбільших угод на українському ринку за 2016-й рік

  •  

Напишіть коментар