Новини

Тютюнові компанії не змогли оскаржити правила ЄС про попередження на пачках сигарет

Тютюнові компанії не змогли оскаржити правила ЄС про попередження на пачках сигаретНайбільші світові тютюнові компанії, серед яких Philip Morris International і British American Tobacco, програли позов про попередження на пачках сигарет у Верховному суді ЄС, – про це повідомили обізнані джерела.

Судовий орган при винесенні цього вердикту зазначив, що всі встановлені правила щодо попередження покупців про можливі  наслідки куріння – є абсолютно законними і необхідними. Даний вердикт не може бути оскаржений.

Суперечка тютюнових підприємств з європейською владою почалася 2 роки тому, коли вищеназвані тютюнові підприємства заявили про те, що необхідно скасувати написи на пачках сигарет про шкоду куріння і звернулися до англійського суду з позовом  з даними вимогами. Пізніше підприємства подали ще одну скаргу, в якій підкреслили, що влада своїми діями порушує права інтелектуальної власності.

Відповідно до встановленого законодавства, всі тютюнові підприємства в Великобританії повинні робити попереджувальні написи про шкоду куріння на пачках виробленої продукції.

Виходячи з цього, суд відмовив Philip Morris International і British American Tobacco у виконанні позовних вимог. Також повідомляється, що було підтримано заборону на реалізацію ментолових сигарет, це рішення влада пояснила тим, що приємний ментоловий смак заохочує  куріння, і робить його більш привабливим для потенційних курців.

Представники Philip Morris International і British American на сьогоднішній день відмовилися коментувати вердикт Верховного суду ЄС.

Джерело: bloomberg.com

  •