Новини

Тимофій Милованов розповів про вплив коронавірусу на Україну

Міністр економіки Тимофій Милованов вважає, що епідемія коронавірусу в Китаї матиме помірний вплив на економіку України.

Міністр повідомив, що, за різними оцінками, епідемія може уповільнити зростання ВВП Китаю на 0,5-0,8 процентного пункту в порівнянні з 2019 роком, а світової економіки – 0,1-0,3 п.п.
За його словами, головним каналом впливу на економіку України буде зовнішня торгівля. Епідемія коронавірусу може змінити її обсяги і структуру.

“Ми експортуємо товари в Китай, наш експорт становить 45% (від ВВП), з них 7,2% від загального обсягу товарів – це питома вага українського експорту в Китай. Це 2,8% (від ВВП). Із цих 7% третина – це руди і концентрати заліза. Решта – це кукурудза, соняшникова олія. У кукурудзі і олії може бути навіть підвищення [поставок]. Що може бути з рудою? Може попит у Китаї знизитися, але може статися ефект заміщення: якщо Китай не вироблятиме метал, то метал будуть виробляти інші країни, включно з нами”, – сказав міністр.

“Щодо імпорту, Китай постачає споживчі товари, які ми зможемо замістити або місцевими, або європейськими. Те ж стосується китайських комплектуючих і устаткування. Питома вага імпорту товарів з Китаю за 2019-ий рік становила 15% від загального імпорту. Найголовнішими були діоди і транзистори, телефонні апарати і їхні частини, машини автоматичної обробки інформації, тобто електроніка. Усе це можна замінити з інших країн Азії або Європи”, – зазначив він.

“Ми не очікуємо значних проблем для наших ланцюжків створюваної додаткової вартості. Швидше, може подорожчати імпорт, що в цілому добре для економіки, особливо для вітчизняного виробника”, – підсумував Милованов.

Читайте також: Економіка України зростає три роки поспіль

Слідкуйте за нашим телеграм каналом: https://t.me/ldaily

  •  

Напишіть коментар