Новини

Twitter і Yahoo обговорюють злиття

Уповноважені представники компаній Yahoo і Твіттер обговорюють можливе об’єднання. Про це повідомило видання The New York Post. Зустріч вже була проведена, тривала вона пару годин, однак експерти не розглядають такий проект всерйоз. Принаймні поки що, тому що на зустрічі був відсутній засновник і головний виконавчий директор Twitter Джек Дорсі. Проте зустріч відвідала генеральний директор Yahoo Марісса Майєр (Marissa Mayer). В ході зустрічі вивчалися фінансові показники компаній і перспективи від можливої угоди.

Деякі джерела, наближені до керівництва компанії Twitter заявили про те, що компанія не претендує на інтернет-бізнес Yahoo через побоювання несхвальної реакції акціонерів на участь в тендері. Однак офіційні коментарі ні в компанії Yahoo!, ні в Twitter поки не дають.

Нагадаємо, що про продаж свого основного бізнесу компанія Yahoo заявила в лютому поточного року. У квітні компанія вже отримала кілька пропозицій, ціна яких коливалася від 4 до 8 млрд. доларів. Сьогодні ж вартість бізнесу оцінюється значно нижче – всього 2-3 млрд. доларів. Таке зниження ціни пояснюється значними збитками компанії та обмеженістю клієнтської бази (за 2015 рік сума чистого збитку компанії склала 4,4 млрд. доларів). Інтерес до активів Yahoo показали Google, Daily Mail, Microsoft, Time. Проте, найбільш вірогідним покупцем ЗМІ називають телеком-оператора Verizon Communications.


Довідка: Yahoo – американська компанія, створена в 1994 році двома аспірантами Стенфордського університету. На сьогоднішній день компанія володіє другою за популярністю в світі пошуковою системою, що включає ряд додаткових інструментів, таких, наприклад, як Yahoo! Mail. «Пік» розвитку компанії припадає на 1997-1999 роки. Перші труднощі компанія відчула в зв’язку з «бумом дот-комів» в 2000-х. Перша пропозиція про придбання бізнесу надійшла від Microsoft у 2008 році. Пропонована ціна становила 44,6 млрд. доларів.

Twitter Inc. – міжнародна компанія, створена в 2006 році, у володінні якої знаходиться однойменна соціальна мережа для обміну повідомленнями (мережа мікроблогів). Головний офіс компанії знаходиться в Сан-Франциско, Каліфорнія. Експерти встановили, що соціальна мережа щорічно зростає на 1382%. Річний оборот компанії складає близько 2 млрд. доларів.

  •