Новини

Ціна на землю в Україні може збільшитись

Світовий банк спрогнозував, що ціни на землю в Україні можуть піднятися до показника в $3 000 – $3 500 за гектар з поточних $1 000 – $1 500 в разі ліквідації мораторію на відчуження сільськогосподарських угідь.

«Бізнес-спільнота готова платити більше за впевненість у безпеці своїх інвестицій та наявність можливості уникнення втрат від ризиків. Чисто технічна підготовка до зняття мораторію в Україні вже дійшла кінця», – заявила директорка Світового банку в Білорусі, Україні та Молдові Сату Кахконен в інтерв’ю Bloomberg.

З її слів стає зрозумілим, що Світовий банк згоден надати Україні додаткову грошову допомогу в реалізації даної реформи.

Відповідно до інформації видання Bloomberg, землевласники України мають одні з найнижчих орендних ставок в Європі. Однак, в той же час, якість української землі одна з найвищих у світі.

Варто сказати, що в спеціальному спільному меморандумі Міжнародного валютного фонду та України передбачено, що спершу Україна мала імплементувати до кінця травня минулого року нормативний акт, який мав би регулювати всі види відчуження земель сільськогосподарського призначення, а також ініціювати процес продажу цих земель з 2018 року, після закінчення терміну дії мораторію.

Також, згідно з урядовим проектом земельної реформи, лише українські громадяни матимуть право на придбання землі після закінчення терміну дії мораторію. Однак максимальний розмір ділянки в розрахунку на одного громадянина не зможе перевищувати показник в 200 гектарів.

У той же час, спеціальна група при Міністерстві аграрної політики не виключає можливості продажу земельних ділянок дрібним фермам з урахуванням наявності певних обмежень.

Читайте також: ValueAct надає Citigroup мільярдні інвестиції

  •  

Напишіть коментар