Новини

Тепер бізнес не зможе використовувати PayPal для проведення взаєморозрахунків з турецькими партнерами та клієнтами

Платіжна система PayPal офіційно заявила про припинення своєї роботи на території Туреччини. Інформація міститься на офіційному сайті компанії. З 06 червня 2016 року турецькі клієнти (включаючи компанії-трейдери та ритейлери) не зможуть отримувати чи відправляти грошові кошти за допомогою цієї платіжної системи.

З 01 травня поповнювати свої рахунки клієнти вже не можуть. На період виводу системи з експлуатації (до 31 липня) клієнти отримають можливість виводу грошей, що залишились на банківські рахунки.

Причину такого рішення PayPal пояснює тим, що Агенція по банківському регулюванню та нагляду Туреччини не продовжила дію ліцензії компанії та заборонила займатися онлайн-переказами на території країни.

Представники американської компанії висказали надію на швидке виправлення ситуації. З цією метою компанія вже вживає всі можливі заходи. В тім більшість ЗМІ налаштовані скептично – рішення Агенції по банківському регулюванню та нагляду Туреччини називають остаточним.

Зазначимо також, що американська компанія неодноразово намагалась продовжити дію ліцензії, надаючи нові документи. Конкретна причина відмови в продовженні так і не оголошена.


Довідка: PayPal (в перекладі з англ. – «друг, що допомагає щось оплатити») є найбільш великою дебетовою платіжною системою у світі. Сама компанія створена у 1998 році шляхом злиття Confinity та X.com. На сьогоднішній день PayPal використовується для здійснення та отримання платежів фізичними особами та бізнесом у 190 країнах світу. З жовтня 2002 року є підрозділом компанії eBay. З 20 липня 2015 року акції  PayPal та eBay продаються на ринку окремо. Вартість від’єднаної компанії PayPal сьогодні оцінюється в рази більше ніж вартість материнської компанії.

В багатьох країнах світу PayPal належить до числа організацій, що здійснюють банківську діяльність (країни ЄС, США). На території ж країн колишнього СНД система розцінюється, як небанківська кредитна організація.

  •