Новини

Takeda пропонує кілька десятків мільярдів за Shire

Найбільша в Азії фармацевтична компанія Takeda Pharmaceutical Co пропонує кілька десятків мільярдів доларів за купівлю фармацевтичного виробника Shire Plc.

Японська компанія повідомляє, що дана угода може стати найбільшим корпоративним поглинанням в її історії.

Загальна сума угоди коливається в районі £42,4 млрд (це приблизно $ 60 млрд).

Джерела повідомляють, що Takeda пропонувала Shire придбати її акції за ціною £46,5 за одиницю.

Також, відомо, що раніше в понеділок Shire продав свій підрозділ по розробці ліків від раку французькому фармацевту Servier SAS за $2,4 млрд.

Після появи інформації про поглинання, акції Shire, що котируються на Лондонській біржі, зросли на 7,6%. У свою чергу, прес-секретар Takeda відмовився від коментарів з приводу злиття двох корпорацій.

Варто відзначити, що компанія Takeda під керівництвом свого СЕО Крістофа Вебера агресивно нарощує свої амбіції по поглинанню конкурентів. Природною причиною даної політики компанії є закінчення терміну дії деяких патентів, а також зниження тенденції до зростання населення в Японії.

Найбільшим придбанням компанії на даний момент є поглинання Nycomed A/S в 2011 році за $13,7 млрд. У минулому році фармацевтична корпорація розширила базу своєї діяльності на ринку онкологічних ліків в США, поглинувши Ariad Pharmaceuticals Inc за $4,7 млрд.

Читайте також: Weir Group розширюється за рахунок купівлі Esco Corp

  •  

Напишіть коментар