Новини

Suzuki в центрі скандалу: проведено обшук в штаб-квартирі, тривають допити співробітників

A view shows a Suzuki car dealership sign in National City, California November 6, 2012. REUTERS/Mike Blake

SuzukiЗа повідомленням агентства Reuters, державні слідчі органи Японії провели обшук в штаб-квартирі автомобілебудівної компанії Suzuki Motor Corp., що базується в місті Хамамацу. На сьогоднішній день тривають допити співробітників компанії.

Слідчі дії проводяться у зв’язку з повідомленням про невиконання компанією встановлених національним законодавством процедур при визначенні витрати палива її автомобілів. Слідчих цікавили результати проведення закритих випробувань на вибіркових автомобілях.

За попередніми даними паливний скандал стосується лише вироблених для внутрішнього ринку Японії автомобілів, тобто більше 2 мільйонів транспортних засобів різних моделей. В експортованих машинах недоліків не виявлено.

Глава компанії Suzuki Осаму Судзукі офіційно визнав порушення та вже приніс вибачення клієнтам, а також пообіцяв вжити всіх заходів для недопущення подібного в подальшій діяльності. Проте, визнавши порушення процедури проведення випробувань, компанія відмовилася визнавати невідповідність заявлених параметрів витрати палива фактичним. З цього приводу ведеться розслідування.

Місяцем раніше Міністерство транспорту Японії вже проводило подібну перевірку в компанії Mitsubishi Motors. Вона також підозрювалася в фальсифікації даних про паливну економічність автомобілів.


Довідка: Suzuki Motor Corporation – японська машинобудівна компанія, заснована в 1909 році Митио Судзукі. Займається виробництвом легкових і вантажних авто, мотоциклів і човнових моторів. Заводи компанії розміщені по всьому світу (Угорщина, Таїланд, Індія та ін.). Уряд Японії має 23% акцій. З 2009 по 2011 компанія входила в альянс з Volkswagen Group. Метою об’єднання було створення екологічних автомобілів. Річний оборот компанії складає близько 30 млрд. доларів.

  •