Новини

Суверенний фонд Норвегії подасть позов на Volkswagen

Суверенний фонд Норвегії подасть позов на VolkswagenЯк повідомляє The Financial Times, найбільший в світі суверенний фонд Норвегії з активами на суму в $ 850 млрд., готує позов до автоконцерну Volkswagen для того, щоб зберегти свої капіталовкладення. Джерела стверджують, що причиною тому послужив «дизельний скандал», в якому фігурує Volkswagen.

Фонд Норвегії є одним з найбільших вкладників Volkswagen, за інформацією джерел, позов до німецького суду проти Volkswagen буде відправлений в найближчі тижні. Керівництво норвезького фінансового інституту Bank Investment Management, який керує операціями фонду, прокоментувало, що на сьогоднішній день для інвесторів дуже важливо захистити капіталовкладення фонду в Volkswage.

У минулому році регулятори звинуватили великий німецький автоконцерн Volkswagen в підробці результатів при тестуванні автомобілів з дизельним двигуном на викид шкідливих речовин. В результаті цього, підприємство відкликало з американського ринку 500 тис.  автомобілів і призупинило виробництво ряду моделей дизельних автомобілів в США.

Представники Volkswagen визнали свою провину і повідомили, що несправним програмним забезпеченням забезпечені 11 млн. машин по всьому світу. На сьогоднішній день розслідування щодо автоконцерна ведуться в США, деяких країнах Європи і Азії. Днями в ЗМІ з’явилася інформація про те, що Франція і Німеччина розширюють розслідування у справі Volkswagen.

Volkswagen – найбільший німецький автоконцерн, він об’єднує марки Volkswagen, Audi, Skoda і Seat, був заснований 1937 р. Активи компанії нараховують $ 425 млрд. На підприємстві трудяться 550 тис.  чоловік.

Джерело: ft.com

  •