Новини

Суд позбавив Коломойського від боргів перед “ПриватБанком” на 7,5 мільярдів гривень

Суд визнав недійсними деякі положення ряду кредитних договорів, укладених між «Приватбанком» і компаніями з групи Приват в 2006-2016 роках.

Так, 4 листопада Північний апеляційний госпсуд задовольнив позов ТОВ Тех-Трейд-Інвест до Приватбанку, ТОВ Парктур, ТОВ Скорзонера, ТОВ ШЕЛТА, ТОВ Аспект і визнав недійсними деякі положення ряду кредитних договорів, укладених між Приватбанком та відповідачами.

Підставами для такого судового рішення стало те, що «спірними умовами кредитних договорів фактично визначена додаткова плата, що створила ситуацію подвійної оплати за користування кредитом».

За оцінками суду, відповідні положення кредитних договорів передбачали оплату за користування позиками «двома паралельними способами – а саме відсотки за користування кредитом, виходячи з процентної ставки зазначеної в договорах, і відсотки «R» або винагороду за користування кредитом, сплата яких визначена в формулах, в які включені також дані за офіційним курсом гривні до долара США.

У тексті постанови зазначається, що оспорювані пункти зазначених кредитних договорів порушують права позивача, оскільки фактично збільшують суму заборгованості позичальників за кредитними договорами.

“Колегія суддів вважає, що має місце порушення вимог принципу справедливості, добросовісності та розумності, і сплата винагороди (комісії) в установленому спірним договором порядку і розмірі не відповідає вимогам розумності і справедливості договору, передбаченим у статті 627 Цивільного кодексу”, – йдеться в постанові Північного апеляційного госпсуду.

Як випливає з судових матеріалів і довідок ПриватБанку, наданих в грудні 2016 року і січні 2017 року, сукупний обсяг згаданих нарахувань по «відсоткам «R» або винагородою за користування кредитом- за відповідними кредитними договорами досягає майже 7,5 мільярда гривень, що в рази перевищує максимальний розмір ліміту кредитних договорів і основну суму боргу по кредитах.

За даними держреєстру, одним із засновників ТОВ Тех-Трейд-Інвест є ТОВ Скорзонера, кінцевими бенефіціарами якого є Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

За даними системи YouControl, ТОВ Скорзонера є засновником туристичного комплексу Буковель.

Читайте також: НБУ оцінив кризову стійкість ПриватБанку

Слідкуйте за нашим телеграм каналом: https://t.me/ldaily

  •  

Напишіть коментар