Інтерв'ю Банківський сектор

«Швидкий заробіток – не наша стратегія. Гра «у довгу» – свідомий вибір, ми вибудовуємо виключно довгострокове партнерство із клієнтами»

Заступник Голови Правління ПАТ «КРИСТАЛБАНК» Олег Далеко – про конкуренцію в банківському секторі,затребуваність програм іпотечного кредитування, а також про гнучкість й інноваційний підхід

Олег Далеко – топ-менеджер, для якого криза – це нові можливості, а не проблеми. І це безпомилкова стратегія. Заступник Голови Правління КРИСТАЛБАНКУ оцінив український банкінг та розповів, як постійно «тримати руку на пульсі», в ексклюзивному інтерв’ю для .

: Олегу, оцініть, будь ласка, банківський сектор України. Який термін характеризує його найточніше – стабільність чи стагнація?

О. Далеко: Стагнації точно немає. З 2016-го можемо спостерігати стабільне зростання банківського сектору. Є потенціал до того, що чистка банківської системи закінчена й на ринку залишилися фінансові установи, які працюють прозоро й суворо дотримуються всіх нормативів та вимог регулятора.

: Чи можна говорити про те, що з ринку пішли неконкурентоспроможні банки або дуже маленькі, а залишилися лише найсильніші?

О. Далеко: Безумовно, на ринку залишилися найсильніші, і КРИСТАЛБАНК один із них, незважаючи на те, що Банк молодий і був створений на піку банківської кризи.

Кожен із діючих на ринку банків поступово займає певну нішу, підлаштовуючись під сучасні ринкові умови. Раніше всі намагалися працювати на універсальному ринку й пропонувати стандартну класичну лінійку продуктів. Зараз банки намагаються вдосконалюватися у «вузькій» ніші.

КРИСТАЛБАНК, наприклад, один із перших, хто запропонував населенню іпотечні програми з найнижчими процентними ставками в співпраці з найбільшим забудовником столиці. Молоді сім’ї отримали можливість покращити свої житлові умови й вибрати якісну іпотечну програму без великих витрат для сімейного бюджету.

: Іпотечне кредитування – козир КРИСТАЛБАНКУ?

О. Далеко: На сьогоднішній день – це одна з найбільш затребуваних пропозицій на ринку. Але крім іпотечних програм ми пропонуємо своїм клієнтам сучасні online-сервіси, які не менш популярні й цікавлять населення.

: КРИСТАЛБАНК грає «у довгу»?

О. Далеко: Швидкий заробіток – не наша стратегія. Гра «у довгу» – свідомий вибір. Ми вибудовуємо виключно довгострокове партнерство із клієнтами. Наша мета – надавати якісне комплексне обслуговування, від послуг персонального банкінгу до супроводу бізнесу клієнта. КРИСТАЛБАНК завжди крокує в ногу із часом.

: КРИСТАЛБАНК – невеликий, але дуже мобільний Банк?

О. Далеко: Так. КРИСТАЛБАНК мобільний і гнучкий (посміхається). Однією з переваг нашої невеликого підприємства є швидкість прийняття рішень. Ми максимально оперативно реагуємо на запити клієнтів, у тому числі й на можливість оформлення кредитів. Великі банки не мають такої можливості через внутрішню бюрократію.

: Олегу, як Ви вважаєте, Вас бояться конкуренти?

О. Далеко: Здорова конкуренція – невід’ємна частина бізнесу, А тому завжди йдеться не про страх, а про побоювання стосовно сильних гравців. А КРИСТАЛБАНК, безсумнівно, сильний гравець.

: Чи може КРИСТАЛБАНК, як молода установа, похвалитися якимись інноваціями в управлінні або технологіях?

О. Далеко: Звичайно. КРИСТАЛБАНК пропонує клієнтам можливість управляти рахунками в режимі 24/7 у системі Internet-banking. Цей інструмент, у зв’язку з високою вартістю впровадження, можуть дозволити собі переважно системні банки. Але ми, заради комфорту й зручності наших клієнтів, упровадили online-сервіс, і на сьогоднішній день він користується високим попитом. КРИСТАЛБАНК – один з перших в Україні почав видачу Є-декларацій для валютних операцій, а також пропонує оформлення банківських гарантій за рекордний термін – 1 годину. Нам є чим пишатися.

: Який, на Ваш погляд, інвестиційний клімат в Україні?

О. Далеко: Напруженість останнім часом значно знизилася. Звичайно, є дуже багато нюансів, які поки що не дають змогу говорити про його привабливість. Але він усе-таки поступово теплішає.

Повільно, але вдосконалюється законодавча база. Хоча ще певний час тому назад бізнес часто «ображали», то зараз уже з’явилися інструменти, які дають змогу себе захищати. І це дуже позитивні зміни. Крім того, валютне регулювання в банківському середовищі створювало багато труднощів для повернення інвестицій в Україну. Зараз законодавчі заборони й нормативи пом’якшуються. Це ще один позитивний тренд.

LDaily: Як Ви, кризовий менеджер, можете охарактеризувати бізнес-клімат в Україні?

О. Далеко: Загалом бізнес став більш гнучким, швидше перебудовується під інші ринки, освоює нові продукти. Той, хто хоче інвестувати, вкладається, як правило, у нові технології. Зараз, до речі, дуже популярні екологічні програми, з’являється багато проектів в альтернативній енергетиці.

Без чітких домовленостей працювати складно. Бізнесмени вважають за краще перестраховуватися й усе більше працюють із перевіреними партнерами.

LDaily: Якби у Вас була можливість переїхати до іншої країни, яку вибрали б?

О. Далеко: Я б нічого не змінював і залишився жити тут. Це моя країна і я в ній наче риба у воді. Я знаю ринок, мені близький цей менталітет. В іншій країні мені було б некомфортно.

: Скільки в середньому триває ваш робочий день?

О. Далеко: Зазвичай від 8 до 12 годин.

: Де черпаєте сили? Що вас надихає?

О. Далеко: Сили черпаю в горах. Там я й перезавантажуюсь. Люблю побути наодинці з природою. У такі моменти я багато переосмислюю. Також сили дає сім’я. Діти додають енергії.

: Чого не вистачає українцям?

О. Далеко: Починати потрібно, звичайно ж, із себе, а це завжди найскладніше. Зараз у багатьох з’явилося розуміння, як варто вести бізнес, а як – ні. Наприклад, малий бізнес усе активніше й активніше освоює нові напрямки, усе більше переходить на європейські правила, намагається максимально якісно працювати – проходити всі реєстраційні процедури, платити податки, білу зарплату. А це довгий, досить складний і тривалий процес, але ми на правильному шляху.

Читайте новини в нашому додатку!
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.grodas.ldaily&hl=ru
App Store: https://itunes.apple.com/us/app/ldaily/id1354384907?l=uk&ls=1&mt=8

 

Зверніть увагу!
«СНН ГРУП» володіє винятковими авторськими правами на інформацію, розміщену в даній статті.
Автор має виключне право контролювати використання даного матеріалу, що означає заборону на використання даної інформації без його згоди. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, фото, малюнки, інші матеріали.
Будь-яке використання матеріалу/інформації  або будь-яку його частину з даної статті без письмової згоди автора заборонено.
Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо. У разі виявлених порушень автор має право на захист авторських прав в порядку, передбаченому ст. 50-53 Закону України «Про авторське право і суміжні права».
  •  

Напишіть коментар