Новини

Shell, ConocoPhillips і Statoil відмовилися від ліцензій на буріння свердловин в Арктиці вартістю $ 2,5 млрд.

Аналітики відзначають причини даного рішення великих компаній, і підкреслюють, що в даний час ситуація на ринку нафти нестабільна, ціни на нафту падають, в зв’язку з чим багато підприємств вважають за краще скорочувати свої витрати для того, щоб не зазнати збитків і розплатитися з боргами. При цьому, також повідомляється, що освоєння ринку Антарктики вимагає великих витрат.

Ліцензії були куплені компаніями 8 років тому у американської влади. Відмови були оформлені на початку місяця, щоб не вносити чергову плату за оренду ділянок уряду США.

У Statoil прокоментували своє рішення журналістам, зазначивши, що дані активи на сьогоднішній день вони не вважають прибутковими. Інші  підприємства  від коментарів утрималися.

Аналітики відзначають, що таке рішення може негативно позначитися на ситуації на Алясці, де основний дохід влада отримувала від розробок родовищ. На сьогоднішній день представники влади заявили про те, що розробки в Арктиці дають можливість не тільки отримувати прибуток, але також створювати нові робочі місця.

Рішення про те, щоб проводити розробки в Арктиці було прийнято  в минулому році, в доповіді Національної ради з нафти, де зазначалося, що даний напрямок стане «основою довгострокової стійкості світового нафтозабезпечення».

Джерело: lenta.ru

  •