Новини

Servier визнали винною у справі про препарат Mediator

Servier визнали винною у справі про препарат  MediatorВелике французьке фармацевтичне підприємство Servier було визнано судом Версаля винним в поставках препарату, який приводив до важких побічних ефектів.

Підприємство почало розробляти препарат Mediator ще в 70-х рр., проте про серйозні побічні ефекти стало відомо тільки в 2007 р. Тоді регулятори не заборонили продаж препарату, і піддалися за це жорсткій критиці з боку французького уряду.

Mediator був знятий з продажу контролюючими органами лише в 2009 р., після того, як в ході проведеного розслідування, було виявлено, що через прийом препарату  3 500 осіб потрапили до лікарні 2 100 з них померли.

У 2014 р. нове керівництво підприємства Servier пообіцяло  відшкодувати збитки постраждалим пацієнтам, однак за даними обізнаних джерел, ці слова не підтвердилися діями.

У минулому році суд вищої інстанції Нантерр виніс рішення, згідно з яким, зобов’язав Servier відшкодувати збиток клієнтам, які вживали Mediator. Тоді юристи Servier оскаржили цей вердикт, однак у квітні минулого року апеляційний суд Версаля залишив рішення в силі.

Servier Laboratories була створена в 1954 році у Франції. Кількість працівників підприємства налічує близько 21 тис. чоловік. Servier має представництва в 146 державах. Оборот компанії в 2014 р. склав € 4 млрд.

Джерело: pharma.net.ua

  •