Новини

Регулюючі органи ЄС звинувачують Google в порушенні законодавства про рекламу

Регулюючі органи ЄС звинувачують Google в порушенні законодавства про рекламуЯк повідомляють обізнані джерела, регулюючими органами ЄС проводилась перевірка корпоративної діяльності декількох підприємств, в тому числі і Google, які надають рекламні послуги в інтернеті, на дотримання ними всіх встановлених норм законів.

Контролюючі органи, зокрема, відзначили порушення в договорі на суму $ 1 млрд., який уклали компанії  Google і Apple. У договорі йшлося про те, щоб пошукова строка  Google залишилася  в Iphone. Крім цього, Google виплачувала Apple відсотки від прибутку, який  отримувала за допомогою Apple.

За словами аналітиків, регулюючі органи зацікавилися рекламним бізнесом Google, оскільки компанія збільшила витрати на просування і розширення свого бізнесу, користуючись при цьому послугами американських конгресменів і натомість спонсоруючи їх виборчі кампанії.

Як повідомляють обізнані джерела – дохід Google від рекламного бізнесу в минулому році склав $ 74,5 млрд. Зараз для антимонопольних органів головним є пошук ніш, в яких Google порушувала або обходила законодавство.

Раніше регулюючі органи вже проводили розслідування щодо Google зі звинуваченнями в порушенні рекламного законодавства, тоді підприємство могло бути оштрафовано на € 6 млрд.

Також уряд розглядає закон про «відділення інтернет-пошукачів від іншої комерційної діяльності». Незважаючи на те, що на Google не вказували прямо, джерела відзначають, що даний законопроект  направлений саме проти американської корпорації, яка займає  90% частки ринку в більшості країн ЄС.

Джерело: kommersant.ru

  •