Новини

Регулятори Німеччини оштрафували великі супермаркети на € 242 млн. за цінову змову

Регулятори Німеччини оштрафували великі супермаркети на € 242 млн. за цінову змовуДнями обізнані джерела повідомили про те, що великі супермаркети, в числі яких – Netto, Edeka, Rewe (власник мережі Billa в Україні), Metro (також представлена ​​в Україні) і мережа магазинів Rossmann, були оштрафовані контролюючими органами Німеччини за порушення антимонопольного законодавства.

Зокрема, в повідомленні регуляторів йдеться про те, що магазини встановили цінову змову на пиво, кондитерську продукцію, засоби гігієни, каву і корм для тварин. Сума штрафу тільки за пиво склала € 90.5 млн., а в загальній сумі супермаркети повинні виплатити € 242 млн.

Контролери підкреслюють, що розслідування у даній справі почалося ще в 2010 році, тоді уповноважені органи проводили обшуки та інші слідчі дії, в результаті  чого було виявлено цінову змову.

Представники оштрафованих компаній на сьогоднішній день відмовилися від коментарів з даного питання. Критики наголошують на тому, що дана ситуація не тільки позначиться на фінансовому стані підприємств, але і може вплинути на репутацію підприємств. У свою чергу інші експерти кажуть про те, що якщо підприємства в майбутньому будуть здійснювати свою діяльність відповідно до встановленого законодавства, у них не буде проблем з прибутком і клієнтами.

У Німеччині строго стежать за дотриманням антимонопольного законодавства. У 2014 р. регулятори оштрафували виробників ковбас на € 338 млн.  за умисне завищення цін на продукцію. Під звинувачення потрапили такі торгові марки, як Böklunder, Wiesenhof і Rügenwalder.

Джерело: fdlx.com

  •