Новини

Регулятори Франції оштрафують McDonald’s на € 300 млн.

Контролюючі органи у Франції мають намір оштрафувати McDonald’s € 300 млн. за ухилення від сплати податків. Як повідомляють джерела, в результаті перевірок, було встановлено, що американська мережа ресторанів швидкого харчування заплатила не повну суму податків, і виводила кошти через структурні підрозділи Люксембургу та Швейцарії.

Представники McDonald’s стверджують, що не порушували законодавство, а навпаки – компанія є одним з найбільших платників податків у Франції. У своєму повідомленні, керівництво підприємства відзначило, що McDonald’s було виплачено € 1,2 млрд.  податків, а також з 2009 року компанія інвестувала у Францію ще € 1 млрд.,  забезпечила роботою ще 10 тисяч чоловік.

Французька влада пред’явила  дані звинувачення ще в кінці минулого року, за даними регуляторів, McDonald’s використовувала спеціальну схему для ухилення від сплати податків, яка дозволяла істотно знижувати суму оплати – через підприємство в Люксембурзі компанія виплачувала податок в розмірі 1,85%, в той час як у Франції ці кошти підлягали б оподаткуванню за ставкою в 33,3%.

McDonald’s була створена в США в 1940 р. На сьогоднішній день, компанія є одним з лідерів за кількістю ресторанів у всьому світі після мережі Subway. У Франції McDonald’s має близько 1300 ресторанів.

Джерела зазначають, що раніше Mcdonald’s був внесений Єврокомісією в список транснаціональних корпорацій, які підозрюються в порушенні податкового законодавства.

Джерело: independent.co.uk

  •