"Податки по-українськи"

Реальне життя електронного адміністрування ПДВ

І знову 1  липня. Це знамення дата у платників податку на додану вартість, оскільки саме з 1 липня 2015 року розпочалося справжнє не тестове життя системи електронного адміністрування ПДВ (далі по тексту  СЕА ПДВ). Згадаємо, що СЕА ПДВ вводилася з метою протидії зловживанням у сфері оподаткування, чому передувало запровадження повної реєстрації всіх податкових накладних.

Пройшло рівно 2 роки і знову кардинальна подія у ПДВешників — так зване «блокування реєстрації податкових накладних», яке  передбачає   можливість зупинення реєстрації податкових накладних у тому разі, якщо ці податкові накладні будуть відповідати критеріям ступеня ризиків. Наразі вже ці критерії є відомими, оскільки набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567. Мабуть, ризиковими для платників податків є навіть не самі критерії призупинення реєстрації податкових накладних, а дії контролюючих органів при здійсненні процедур розгляду пояснень та документів платника податків, що підтверджують реальність здійснення господарської операції.

По найболючішому

Так, протягом останніх двох місяців платники стикнулися із затримкою реєстрації податкових накладних, яка розтягувалася до декількох днів. Коли ж комісія податкового органу повинна протягом стислого терміну (5 робочих днів) здійснити як структура чіткі дії щодо розгляду документів та прийняття рішення, то тут не тільки у платників податків, але й у експертного середовища виникають питання щодо дотримання цього терміну. Адже за його порушення у податківців відсутня відповідальність на відміну від платників податків, у яких відповідальність наступає за будь-яке порушення. Мабуть для рівності всіх сторін процесу реєстрації податкової накладної (фіскальна служба та платники податку) перед законом необхідно внести зміни до Податкового кодексу України в частині застосування «мовчазної згоди» у випадку порушення ДФС 5-ти денного терміни, що передбачає безумовну реєстрацію податкової накладної. Але поки що, а ні народні депутати, а ні КМУ не переймаються цією проблемою.

Це лише одна із проблем законодавства в частині призупинення податкових накладних, які необхідно виправляти.

Як же бути?

Найближчим часом ми висвітлимо і інші проблеми, які потребують негайного втручання зі сторони законотворців. Нажаль, прислів’я « сім раз відмір – один раз відріж» не використовується нашими законотворцями у податковій сфері, що і призводить до постійних змін як законодавства, так і постійного невдоволення представників бухгалтерських служб платників податків, яким доводиться працювати в режимі постійного стресу.

Читайте також: Чому політичний популізм призвів до перетворення працездатного механізму надання УПК у мертві норми Закону?

  •  

Напишіть коментар