Новини

Прокуратура зацікавилася “Київстаром” і “Новою поштою”, а також десятками великих компаній країни

Аутстаффінгові послуги десятків дочірніх підприємств міжнародних компаній, а також “Київстару” й “Нової пошти”, закуплені через компанії “Промоушн Аутсорсинг” і “Промоушн Стафф”, зацікавили Прокуратуру Києва.

Кримінальне провадження відкрито 17 жовтня 2017 року. Постанова Дніпровського райсуду Києва посилається на клопотання прокуратури Києва в рамках цього провадження та повідомляє про виявлений механізм виведення грошей з країни й ухиляння від сплати податків. Серед десятків підприємств зокрема фігурують “Хуавей Україна”, “Самсунг електронікс Україна компані”, “Київстар” і “Нова пошта”.

Йдеться про те, що за змовою кошти цих підприємств перераховувалися для “Промоушн Аутсорсинг” і “Промоушн Стафф” нібито за використання їхніх кваліфікованих фахівців на умовах аутсорсингу, фактично ж послуга не надавалася.

Протягом 2014-2018 рр, наприклад, таким чином двом ТОВ була перерахована сума понад 1,5 мільярдів грн, що завдало державі збитків на приблизно 955 мільйонів грн.

Розглянувши клопотання, суд дозволив прокуратурі вилучити оригінали документів у “Промоушн Аутсорсинг” і “Промоушн Стафф”. Серед численних їхніх “замовників” є такі відомі компанії:

Адама Україна
Адідас-Україна
Альянс Холдинг
Байєр
БСХ Побутова Техніка
Гібсон Інновейшнз Україна
Данон Дніпро
Дебтекс Україна
Дікергофф Цемент Україна
ДХЛ Інтернешнл Україна
Дюпон Україна
Ейвон Косметікс Юкрейн
ЗІП
Кімберлі-Кларк Україна
Коніка Мінолта Україна
Лореаль Україна
Мілє
Монделіс Україна
Піонер Україна
ППГ Україна
Проктер енд Гембл Україна
Промінвестбанк
Санофі – авентіс Україна
Селдико, “БАСФ Т.О.В”
Сингента
Тева Україна
Телесвіт
Тойота – Україна
ТП Віжн Україна”
Філіпс Світлові Рішення України
Філіпс Україна
ФМС Україна
Хускварна Україна
Шелл Юкрейн Експлорейшн енд Продакшн
Якобс Україна.

Інша постанова суду дозволяє прокуратурі вилучити документи Казначейства України, Альфа-банку, Райффайзен Банку Аваль і УкрСиббанку, які стосуються рахунків “Промоушн Аутсорсинг” і “Промоушн Стафф”. Ці компанії належать Тетяні і Сергію Криворучкам, чиї фінансові дані за минулий рік відсутні.

Показово, що за 2016 рік виторг ТОВ “Промоушн Аутсорсинг” склав 604,62 мільйонів гривень, показавши зростання на 35%, таке ж співвідношення стосовно чистого прибутку: 2,38 мільйонів гривень – 12,1%. За 2016 рік виторг ТОВ “Промоушн Стафф” склав 131,63 мільйонів гривень показавши зростання на 20,5%, таке ж співвідношення стосовно чистого прибутку: 0,71 мільйонів гривень – 17,5%.

Читайте також: Обшуки у компанії «Нова Пошта». Які ще ефективні механізми створення проблем для бізнесу існують сьогодні в Україні?

 

  •  

Напишіть коментар