Аналітика

Проект податкової реформи 2017: чого чекати Україні?

Більшість змін податкової системи в першу чергу впливають на представників бізнесу, не залежно від того чи є ви підприємцем-початківцем або власником великої корпорації. Напередодні редакція аналітичного бізнес-видання Lawyers Daily пропонувала своїм читачам ознайомитися з нововведеннями в США: політична програма новоспеченого Президента Америки обіцяє здійснити справжню революцію у сфері податків. Чи виявляться виправданими очікування американців – покаже час, а ось, що готує Україні проект податкової реформи на 2017-й рік варто розуміти вже зараз.

Нагадаємо, що в листопаді цього року на розгляд одного із комітетів ВРУ був направлений Законопроект №5368, який передбачає внесення поправок в існуючій Податковий кодекс України. У проекті Закону йдеться про зміну податку на прибуток, ПДВ, податку на майно і процедури адміністрування податків у цілому. Розглянемо деякі з них більш детально.

Адміністрування податків

Міністерство фінансів планує взяти на себе більшу частину функцій ДФСУ, серед яких – технічний супровід і порядок обліку платників податків.

ПДВ

Законодавець пропонує збільшити терміни реєстрації податкових накладних в ЄРПН. Податкові накладні, оформлені з 1 по 15 число місяця будуть підлягати реєстрації до останнього дня місяця, а документи, подані з 16 по останній день місяця, необхідно буде реєструвати до 15 числа місяця, наступного за звітним. Разом з цим, існує намір збільшити період реєстрації податкових накладних до 365 календарних днів. Також, проект передбачає введення одного відкритого реєстру бюджетного відшкодування ПДВ замість двох.

Податок на прибуток 

Законопроект передбачає введення норми, що стосується прискореної амортизації за ставкою 20% для окремих груп основних засобів, якщо термін їх використання становить не менше 4 років, а основні засоби були придбані в період з 01.01 2017 року по 31.12 2021 року. Цікавим пунктом також є податкові канікули з податку на прибуток. Варто зазначити, що подібна норма вже з’являлася в ПКУ редакції 2011-го року, але законодавчий експеримент був визнаний малоефективним, і у 2015 році пільгу ліквідували.

Податок на доходи фізичних осіб 

Підприємцям можуть повернути право вносити в пункт витрат бізнесу суму амортизації рухомого майна (окрім транспорту та житлової нерухомості). Ще одна інновація – введення оподаткування доходів від так званої індивідуальної діяльності. Фізичні особи без реєстрації як підприємця можуть здійснювати роздрібну торгівлю, надавати побутові послуги і продавати продукти народних промислів на річну суму не більше, ніж 250 прожиткових мінімумів. При цьому, вони звільняються від ведення обліку доходів і витрат, і щомісяця зобов’язані сплатити до бюджету тільки 10% від мінімальної зарплати.

Читайте також: Політика і податки: як перемога Трампа змінить податкову систему США

  •  

Напишіть коментар