Аналітика

Правові аспекти ведення бізнесу у Великобританії

Захист прав власності на бізнес на території Великобританії підпадала під британську юрисдикцію, але Акт про малий бізнес, підприємства і працевлаштування, ухвалений 26 березня 2015 року, змінює систему координування умов ведення бізнесу в Великобританії. Його основні положення наберуть чинності з 2016 року і будуть спрямовані на прозорість і чистоту капіталу.

Микола Лихачов, радник «Спенсер і Кауфман», проаналізував основні зміни, серед яких:

  1. З травня 2015 року британська компанії не мають права випускати акції «на пред’явника», де акціонером є той, в розпорядженні у якого ці акції. Це робить неможливим приховувати особу акціонера. Компанії, у яких є подібні акції, зобов’язані конвертувати їх в статутний капітал до січня 2016 року.
  2. Починаючи з жовтня 2015 року, директорами компаній у Великобританії не можуть бути корпоративні особи (тобто інші компанії), а отже багатьом доведеться міняти директорів-юридичних осіб на фізичних осіб.
  3. Уповноважений орган у Великобританії з ведення Реєстру компанії у Великобританії отримав право в односторонньому порядку змінювати юридичну адресу фірми при наявності скарг. В такому випадку компанія може спростувати цю дію, представивши необхідні докази. Інакше, юридична адреса буде записаний, як домашня адреса директора, що може принести багато проблем, якщо оно нерезидент.
  4. З січня 2016 року запроваджується новий публічний Реєстр осіб зі значним контролем в компанії. До таких осіб належать такі:
  • прямо або побічно володіє більше 25% номінального статутного капіталу;
  • прямо або опосередковано контролює більше 25 голосів на загальних зборах акціонерів компанії;
  • прямо або побічно має контроль за призначенням та зняття з посади здебільшого ради директорів компанії;
  • особи, які мають контроль або вплив на юридичних або фізичних осіб, що відповідають одному або декільком пунктам, перерахованих раніше.

Даний Акт допоможе розтлумачити, хто з фізичних осіб «має значний контроль в компанії».

Слід зазначити, що Реєстр буде у відкритому доступі розміщено на сайті урядового органу Companies House. Дані повинні бути підготовлені до квітня 2016 року, а вже в червні – подані в Companies House.

За порушення норм Акту передбачена відповідальність у вигляді штрафу або обмеження волі.

  •