Фото

Події під  Радою: «Адвокати – одні з найбільших інтелектуалів…ну, а дурень завжди бере силою..»

Адвокат – мирна професія, яка покликана захищати. І саме порушення прав адвокатів та знецінення інституту адвокатури повністю нівелює права громадянина України. Саме під таким гаслом пройшла мирна акція протесту адвокатів під стінами Верховної Ради, присвячена боротьбі проти обмежень і порушення прав адвокатів з боку правоохоронних органів.

Наприклад, адвокат Сергій Войченко розповів в ексклюзивному коментарі Lawyers Daily про те, що адвокати є янголами права. І якщо порушуватимуться їхні права, то в Україні жоден громадянин не може розраховувати на захист і на те, що він житиме у правовій державі і матиме надію на відстоювання своїх прав.

За його словами, це найбільш інтелектуальна професія і найбільш інтелектуальна частина держави. Якщо держава не може протистояти так само, починається застосування грубої сили. «Навіть ніхто не намагається протистояти нам інтелектом, нас просто намагаються бити: проводять обшуки, відкривають кримінальні провадження, слідкують за ними незаконно, прослуховують. Про що це говорить? Лише про те, що в людей не вистачає інтелекту протиставити нам щось, ну а дурень завжди бореться силою».

Зокрема, голова ради адвокатів Києва Інна Рафальска прокоментувала ініціативу створення монополії адвокатури: «Вважаю, що нам монополія не потрібна. Її введення не забезпечить якіснішу роботу. Якісну роботу може забезпечити виключно якісне законодавство». Вона прокоментувала і обмеження прав адвокатів. За її словам, це не обмеження, це декларативно закріплені норми, які є колізійними, і не спрацьовують з іншими нормами, тобто, уточнила адвокат, відсутній законодавчий баланс.

Однак були й такі учасники акції, які відмовились представлятися, але із задоволенням спілкувалися із пресою. За їхніми словами, права адвокатів слід захищати належним чином, а саме: «Поки суд не встановить провину адвокату, його взагалі не мають права чіпати, проводити обшуки, вилучати документи. А в нас відбувається зовсім інакше». На питання «чому» співрозмовник сказав: «Держава обмежує адвокатів у правах, щоб мати більше влади».

До речі, голова ради адвокатів Київської області Петро Бойко розказав про те, що у 2014 році було проведено лише один обшук у адвоката, і це була майже сенсація, у 2015 – почастішало, а у 2016 – просто прорвало. І він, до речі вважає, що єдина причина такої ситуації, це – оголошення корупційній війні в країні. «Прокурор не може бути винним, суддя – дивлячись який, а ось адвокат – будь-ласка», – запевнив голова Ради.

Читайте також: Нівелювання інституту адвокатури: як реагують професіонали

 

  •  

Напишіть коментар