Новини

Підозрілі клієнтські банківські операції проведені в 36 банках – Нацбанк

Як заявили представники Нацбанку України, було виявлено та відповідно проінформовано правоохоронні органи про підозрілі клієнтські банківські операції, проведені в 36 банківських установах на загальну суму в розмірі 67,5 мільярда гривень, 16 мільярдів доларів і 10 мільйонів євро. Всі операції були проведені в період з січня по вересень включно у 2017 році.

На інформаційному ресурсі Національного банку України повідомляється про те, що регулятор надавав інформацію про ті клієнтські операції, які стосувалися виведення капіталу з країни, так званого відмивання грошей, легалізації коштів можливо кримінального походження, фіктивного підприємництва та з причини приховування податків.

Правоохоронні органи в період 9 місяців довели неправомірність фінансових операцій на суму в 30 разів перевищує раніше заявлену в інформації регулятора.

Дані звітності фінмоніторингу зафіксували, що якщо порівнювати звітний період за 9 місяців з тим же періодом, але попереднього року, то банківські установи недопостачали інформацію про 5,7 мільйона фінансових операцій.

Крім цього, майже 90% всіх проведених операцій з готівкою – операції, які пов’язані з особами, що належать до групи ризику (ст.15 ЗУ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення »).

Читайте також: JPMorgan Chase придбав стартап

  •  

Напишіть коментар