Новини

Паризький суд оштрафував Total на € 750 тис. за корупцію

Паризький суд оштрафував Total на € 750 тис. за корупціюЗгідно з рішенням апеляційного суду Парижа, французька компанія Total виплатить штраф  у розмірі € 750 тис. Total звинувачується в тому, що проводила торговельні операції з нафтою, прибуток від яких через посередників йшов  до діючого іракського уряду. У той час як Ірак, відповідно до режиму санкцій, міг продавати нафту тільки в обмін на медикаменти та товари першої необхідності.

Total порушила дані обмеження і доплачувала чиновникам за поставки нафти.

Даний вердикт скасовує попереднє рішення суду першої інстанції, який виправдав Total у справі про участь компанії в програмі ООН «Нафта за продовольство» з Іраком. Прокуратура Франції провела розслідування і подала апеляцію на рішення суду в 2013 році.

В результаті проведених розслідувань, було виявлено, що в махінаціях при реалізації гуманітарної програми були замішані близько 2200 компаній, які витратили в цілому $ 1,8 млрд., щоб домовитися з чиновниками про постачання нафти.

Також крім Total, штраф в розмірі € 300 тис. виплатить трейдер Vitol. Раніше, як повідомляють обізнані джерела, суд Нью-Йорка (США) зобов’язав компанію виплатити штраф у розмірі $ 17,5 млн. за хабарі офіційним особам уряду Саддама Хусейна.

Total є четвертою в світі компанією за обсягами видобутку нефті. Вона була заснована в 1924р. у Франції. Активи компанії нараховують $ 229,8 млрд. Total працює більше, ніж 130 країнах світу, кількість її співробітників складає близько 111 тис. чоловік.

Джерело: rns.online

  •