Падіння іранської валюти триває

Іранська валюта обвалилася і це стало дуже помітно. Глибока криза в країні триває, що все далі просуває вниз національну валюту. На тлі санкцій Сполучених Штатів Америки, ситуація із засобами іранців йде гірше нікуди. За 108 тисяч іранських ріалів на чорному ринку, можна отримати тільки 1 долар. Та й офіційний курс не може похвалитися кращими результатами, 100 тис. ріалів на рівні 1 долара. Повідомляється, що жителі Ірану готові купувати долар навіть за ціною 108 тисяч реалів, тому санкції Трампа надають руйнівний вплив на економіку в Ірані.

В країні є проблема гострої нестачі іноземної валюти, а режим аятолл загнаний в кут. Так, наявність величезних запасів нафти не можна назвати недоліком, але те, що продати її крім як Китаю більше нікому, не дуже добре для країни. Найжахливіше, що в Ірані відчувається нестача питної води, а також товарів першої необхідності. Відбувається значне зростання цін, за яким ніхто з людей не встигає. Все звичайно прив’язано до долара – зростання цін на електроніку, побутову техніку, предмети розкоші.

Варто відзначити те, що до введення санкцій Дональда Трампа, з приводу денонсації ядерного договору, курс був – 42 тис. за 1 долар.

Читайте також: Іран посприяє місцевим інвесторам

 

  •  

Напишіть коментар