Новини

Офіційно: банки-банкрути намагаються вивести з України мільярди гривень

З банків, що підлягають ліквідації на території України, намагаються вивести активи на суму 4,5 млрд гривень. Про це заявили у Фонді гарантування вкладів фізосіб.

За словами директора-розпорядника Фонду Костянтина Ворушиліна, зростають обсяги операцій з виведення активів з проблемних і ліквідованих банків. У незаконних схемах використовують тіньових нотаріусів та держреєстраторів.

Через спроби колишніх господарів вивести активи збанкрутілих банків їх оціночна вартість в управлінні Фонду гарантування в 5,5 разів нижче балансової, яка становить 538,3 млрд грн.

Серед поширених схем: кредитування неплатоспроможних позичальників, таким чином вивели 2,2 млрд грн зі збанкрутілого «Фортуна-Банку» і 4 млрд з «Південкомбанк». За допомогою зміни власника були виведені активи з банків: «Контракт», «Дельта Банк», «Златобанк», «Укрінбанк», «Родовід Банк», «КСГ Банк», «Союз», «Фінанси і Кредит», «Платинум Банк». Власники банків також використовували схеми покупки високоприбуткових активів з негативним або нульовим кредитним рейтингом і списання коштів з рахунків в іноземних банках.

Читайте також: Українські банки мали рекордний прибуток за рік

Слідкуйте за нашим телеграм каналом: https://t.me/ldaily

  •  

Напишіть коментар