Новини

Норвезький фонд національного достатку продовжує зростати

Один з найбільших в світі національних фондів в розмірі $1 трлн, продовжує бити всі рекорди прибутковості, сказав виконавчий директор Фонду національного добробуту Норвегії на щорічному слуханні в парламенті.

В фонд, як відомо, інвестуються доходи від видобутку нафти і газу, а також від продажу державних облігацій, акцій та нерухомості за кордоном.

«Ми керуємо фінансовим станом майбутніх поколінь контрольованим, ефективним, відповідальним і прозорим чином. Але ми ніколи не випустимо з уваги той факт, що наша мета – високий прибуток », – сказав генеральний директор Інгве Слінгстадт.

У 2017 році уряд підвищив цільову вартість портфеля акцій фонду до 70% активів з 62,5%, скоротивши інвестиції в цінні папери з фіксованим доходом.

Таким чином, фонд, керований підрозділом центрального банку, повинен підвищити свою прибутковість, сказав глава банку Ойштейн Олсен під час парламентських слухань, підтверджуючи попередні заяви про те, що вартість інвестицій, найімовірніше, буде коливатися.

«Виходячи з історичного досвіду, можна припустити, що акції будуть вносити істотний внесок в прибутковість з плином часу. У той же час ми повинні бути готові впоратися з волатильністю вартості фонду в найближчі роки», – додав він.

Міністр фінансів Сів Дженсен повторив свою думку про те, що фонд повинен утримуватися від інвестицій в акції, не включені в затверджений список, за винятком компаній, які представили свої плани діяльності на найближче майбутнє.

Читайте також: У правлінні саудівської нафтової компанії вперше з’явиться жінка

  •  

Напишіть коментар