Новини

Норвегія інвестує € 370 млн. в комплекс вітроелектростанцій в Україні

Такою новиною поділилася прес-служба українського посольства в Норвегії за результатами зустрічі українського посла В’ячеслава Яцюка з головним виконавчим директором норвезької компанії NBT Юаром Вікеном.

Повідомляється, що в рамках першого етапу реалізації даного проекту, норвезька сторона збирається побудувати приблизно 70 вітрових електроустановок загальною потужністю до 250 МВт.

Передбачається, що введений в експлуатацію комплекс електростанцій буде направляти отриману електроенергію в об’єднану енергетичну систему Укренерго. Обсягу електроенергії, згенерованого вітровими електростанціями буде досить для забезпечення енергопостачанням не менше 50 тис. домогосподарств.

Реалізація першого етапу потребуватиме іноземних інвестицій в обсязі понад € 370 млн. Наголошується, що українські компанії братимуть участь в проекті в якості субпідрядників.

Як нагадали в посольстві, в цьому році починає свою інвестиційну діяльність інша норвезька компанія, Scatec Solar, в планах якої побудувати кілька комплексів сонячних електростанцій загальною потужністю від 200 до 300 МВт. Завдяки реалізації цих проектів в Україні буде залучено від € 200 до € 300 млн. іноземних інвестицій.

Читайте також: Виробник спіруліни “Фуд Факторі” вкладе більше $ 2 млн. у збільшення потужностей

  •  

Напишіть коментар