Новини

Nord Stream 2 може похитнути конкурентне середовище на польському ринку

Антимонопольний контрольний орган Польщі заявив, що російський газовий монополіст Газпром та п’ять компаній-інвесторів газопроводу «Північний потік 2», зробили занадто мало для того, щоб їх проект відповідав польським законодавством.

Польща відноситься різко негативно до розширення газової магістралі між Росією та Німеччиною, яка і так є найбільшою на європейському енергоринку, заявляючи, що даний проект посилить залежність Європи від російських енергетичних ресурсів, а також ризиків, пов’язаних з транзитом газу через Україну, зазначає видання Bloomberg .

«Газпром» в 2016 році уклав угоду з Royal Dutch Shell Plc, відділом Wintershall BASF SE, Uniper SE, OMV AG і Engie SA відразу після того, як регулятор Польщі заборонив створення спільної компанії, мотивуючи це страхом порушення конкурентного балансу на внутрішньому газовому ринку.

«У той же час, нафтогазові компанії, замість підтримки польської позиції, надали кредити Nord Stream 2, що може розглядатися як явні потуги до ігнорування відсутність згоди (Польщі – ред.) на створення концерну, що має фінансово утримувати будівництво газопроводу», – сказав польський антимонополіст.

Антимонопольний орган Польщі сказав, що Nord Stream 2, подвоюючи пропускні потужності трубопроводу до майже 30% енергетичного попиту Євросоюзу, може розбалансувати конкуренцію на польському ринку та занадто сильно зміцнити позиції Газпрому в переговорах з місцевими покупцями палива, оскільки Росія є найбільшим постачальником газу в країну.

Нагадаємо, що польський уряд виступив проти будівництва трубопроводу Nord Stream 2, заявивши, що цей енергопроект дозволить Газпрому ігнорувати транзитні газомагістралі України.

Читайте також: Qatar Petroleum продовжить агресивне розширення не зважаючи на блокаду

  •  

Напишіть коментар